Reklama

XI EDYCJA AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PN. „ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”

04 sierpnia 2018 r. w godz. 10 – 14 w Gryficach na parkingu sklepu Intermarche odbędzie się akcja promocyjna honorowego krwiodawstwa połączona z poborem krwi w mobilnym punkcie poboru krwi pn. „Zbieramy Krew dla Polski”. Na akcję serdecznie zapraszamy mieszkańców Gryfic i okolicznych miejscowości.
XI EDYCJA AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PN. „ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”

W tym roku Grupa Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż organizują akcję honorowego krwiodawstwa już po raz jedenasty. W województwie zachodniopomorskim odbędzie się 11 akcji w poniższych miejscowościach i terminach:

10 maja - Nowogard

09 czerwca - Goleniów

27 czerwca - Złocieniec

28 czerwca - Drawsko Pomorskie

04 lipca - Kołobrzeg (Intermache)

11 lipca - Gryfino

04 sierpnia - Gryfice

25 sierpnia - Świdwin

12 września - Stargard

20 września - Trzebiatów

29 września - Kołobrzeg (Bricomarche)

 

Patronat Honorowy nad akcjami organizowanymi w województwie zachodniopomorskim przyjął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas akcji w Gryficach odbędzie się:

· Pobór krwi w mobilnym punkcie poboru krwi (rejestracja w godz. 10-14)

· Pokazy udzielania pierwszej pomocy z możliwością ćwiczeń na fantomie

· Sprawdzian wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie w formie krzyżówki

· Punkt pomiaru ciśnienia.

Celem akcji „Zbieramy Krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku istnienia akcji Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 15 tys. Litrów krwi, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.

Kampania jest także przykładem na to, jak można połączyć codzienne obowiązki takie jak zakupy w pobliskim sklepie z czynem wyjątkowym i szlachetnym. Grupa Muszkieterów pomaga zaspokoić rosnące potrzeby banków krwi w całej Polsce i zapotrzebowanie szpitali,
a co najważniejsze ratuje wiele istnień ludzkich. W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi, który można uzyskać od dwóch dawców.

Informacje o Polskim Czerwonym Krzyżu.

Polskie Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją humanitarną w Polsce. Jej podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji w zakresie narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Od 60 lat PCK prowadzi działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa.

Kto może oddać krew?

Krew może oddać każdy, kto ma co najmniej 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży minimum 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Dodatkowo w dniu zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Konieczne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Więcej informacji tegorocznej o kampanii na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża -www.oddajkrew.pl. Informacji na temat akcji w województwie zachodniopomorskim udziela Urszula Sobiesińska Kierownik Wydziału Organizacyjnego Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, tel. 91 4337 302; 602 610 078;
e-mail: [email protected]

 

Urszula Sobiesińska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test