Reklama

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym

• Ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym nie zostało wpuszczone do Polski.
Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym

Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb jest jednym z wielu zagrożeń dla środowiska. Wśród zadań Krajowej Administracji Skarbowej ujęte jest również przeciwdziałanie szeroko rozumianym zagrożeniom dla środowiska przy przepływie towarów przez granice Unii Europejskiej.

Oddziały celne zaangażowane w realizację odpowiednich obowiązków prawnych dotyczących przepływu towarów realizują je we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybołówstwa współdziałają m.in. z Okręgowymi Inspektoratami Rybołówstwa podległym Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W wyniku właśnie takiej współpracy CUDO-Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał z Ministerstwa informację o sfałszowanym i nieważnym świadectwie połowowym dotyczącym towaru składowanego w jednej z chłodni umiejscowionych w szczecińskim porcie.

Jednym z zadań funkcjonariuszy oddziału celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycząca produktów rybołówstwa odbyła się bez prawidłowo sporządzonego, zatwierdzonego i odnoszącego się do zgłaszanych towarów świadectwa połowowego. Dlatego też zatrzymano ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja celem wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzi Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie.

Ponadto informujemy, że:

"Zakwestionowana partia filetów jest przechowywana na terenie jednej ze szczecińskich chłodni. Chłodnia nie jest stroną postępowania, a jedynie zabezpiecza na zlecenie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie zatrzymany towar."

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test