Granie w ciemności to duże wyzwanie artystyczne dla orkiestry. Występ wymaga od muzyków niecodziennego porozumienia scenicznego oraz opanowania repertuaru na pamięć tak, aby móc grać bez nut i pomocy dyrygenta. Koncert „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” rozpocznie utwór autorstwa niewidomego, hiszpańskiego kompozytora Joaquína Rodrigo, grany przez orkiestrę w całkowitej ciemności. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć także dzieła innych wybitnych twórców, którzy zmagali się z problemami ze wzrokiem, jak Johann Sebastian Bach czy Georg Friedrich Händel.
Koncert uświetnią znakomici artyści. Na scenie wystąpi m.in. Carmen Giannattasio oraz Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej.
Bilety na to wyjątkowe wydarzenie będzie można zdobyć m.in. biorąc udział w konkursach na fanpage Santander Bank Polska w serwisie Facebook (https://www.facebook.com/santanderbankpolska/).
Organizatorem koncertów jest Santander Bank Polska we współpracy z POLFUND Funduszem Poręczeń Kredytowych S.A. oraz Filharmonią Śląską. Partnerem społecznym jest Polski Związek Niewidomych Zarząd Główny. Podczas koncertu będzie można kupić cegiełki, z których dochód zostanie przekazany na działalność Polskiego Związku Niewidomych.
Patronem inicjatywy jest Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.
KONCERT „TAM SIĘGAJ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA” W KATOWICACH
DATA KONCERTU |
MIEJSCE i WYKONAWCY |
14 czerwca |
Katowice, Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego Carmen Giannattasio / Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej |
Nie tylko od święta
W Polsce blisko 15% społeczeństwa stanowią osoby z niepełnosprawnością. W całej Unii Europejskiej to grupa ponad 80 milionów osób[1]. Santander Bank Polska dostrzegając różne potrzeby swoich klientów, realizuje program „Obsługa bez barier”. Program zapewnia dostępność usług i produktów Banku klientom z niepełnosprawnościami. Do ich dyspozycji jest m.in. sieć certyfikowanych oddziałów bez barier architektonicznych, zdalna obsługa w polskim języku migowym świadczona przez migających doradców Contact Center oraz sieć „mówiących” bankomatów dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Bank systematycznie audytuje i rozwija dostępność kanałów zdalnych, w tym Santander internet i mobile. Ponadto każde z tych działań jest uprzednio konsultowane z ekspertami tematu oraz Fundacjami, działającymi na rzecz środowiska.
Więcej informacji na temat programu „Obsługa bez barier” można znaleźć na stronie: http://www.santander.pl/obb.
***
Santander Bank Polska S.A. jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, który oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest zadowolenie i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.
--------
Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Według stanu na koniec 2018 r. grupa posiadała 144 mln klientów, 13 000 oddziałów i 200 000 pracowników, a wartość środków zdeponowanych w jej bankach przez klientów (łącznie depozyty i aktywa w zarządzaniu) wynosiła 981 mld EUR. W 2018 r. Grupa Santander wypracowała zysk należny akcjonariuszom na poziomie 7 810 mln EUR, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem.
Napisz komentarz
Komentarze