- Nowogard jest odkrywany przez inwestorów ze względu na dobre położenie. Dziś możemy tworzyć dobrą ofertę inwesttcyjną. Nie zapominamy też o naszych przedsiębiorcach z Gminy Nowogard, którzy są tutaj. Chcemy wspierać ich w rozwoju - mówił burmistrz Nowogardu Michał Wiatr.
Maciej Fliger, dyrektor biura Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu, przedstawił możliwości wsparcia biznes we wdrażaniu gospodarki obiegu zamkniętego oraz szkolenia pracowników. Artur Rosiek, dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Poznaniu, wskazał produkty finansowe z jakich korzystają przedsiębiorcy. Dziś biznes potrzebuje dostepu do zielinej energii. Opowiedział o dobrych praktykach współpracy na linii biznes a ARP na Pomorzu Zachodnim. Dr Grażyna Maniak z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu przedstawiła zmiany tendencji na rynku pracy i zagrożenia wynikające z niżu demograficznego. Marcin Fidler z bydgoskirj firmy produkującej elektryczne autobusy przedstawił możliwości zapewnienia ekologicznego dojazdu do pracy oraz możliwości współpracy z lokalnymi firmami. Przed firmami jest też Sebastian wyzwanie wdrożenia elektromobilności. W przypadku transportu towarów może pomóc Polski projekt evana ze Zgorzelca. Ziegler z Portu Morskiego w Kołobrzegu wskazał możliwości wykorzystania portu jako ekologicznego i bezpiecznego punktu na szlaku spedycji.
Anna Gardzińska i Justyna Gąska z Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawiły możliwości wsparcia transformacji firm w dostosowaniu do nowych wyzwań.
Zastanawiająca jest decyzja o likwidacji biura PARP w Poznaniu, gdy przedsiębiorcy z zachodniej Polski potrzebują teraz jak nigdy dostępu do wykwalifikowanych ekspertów. Z oferty współpracy z biurem w Poznaniu tej instytucji rządowej korzystało wielu przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego.
Moderatorem konferencji był Łukasz Szeląg ekspert ds. komununikacji biznesu.
Napisz komentarz
Komentarze