Reklama

Zgłoś wasz projekt! Ruszył konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Młodzież lokalnie: genialnie!"

Czy chcielibyście, aby młodzi ludzie w waszej miejscowości wzięli sprawy w swoje ręce? Byli aktywni w samorządzie, pomagali osobom wykluczonym społecznie lub dbali o ochronę klimatu? Jeśli macie pomysł, jak to zrobić i chcecie zrealizować go wspólnie z młodymi ludźmi z Niemiec, koniecznie zgłoście swój projekt do konkursu „Młodzież lokalnie: genialnie!"!
Zgłoś wasz projekt! Ruszył konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Młodzież lokalnie: genialnie!"

Zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza młodych ludzi do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży. Wyłoni on najciekawsze projekty spotkań polsko-niemieckich lub trójstronnych poświęcone wolontariackiemu zaangażowaniu młodzieży na rzecz społeczności lokalnej. Planowane projekty można zgłaszać do 15 września 2024 roku. Muszą one trwać minimum cztery dni i zostać zrealizowane w Polsce lub Niemczech od 1 marca do 31 grudnia 2025 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w czerwcu 2026 roku.

Konkurs jest skierowany do osób między 15. a 26. rokiem życia z Polski i Niemiec, które same zainicjują, zaplanują i zrealizują swój projekt. Możliwe jest wsparcie dorosłych. Zgłoszenia mogą składać zarówno zarejestrowane organizacje i instytucje, jak i nieformalne inicjatywy, grupy czy koła, w imieniu których wniosek musi złożyć podmiot zarejestrowany. Wymaganym tematem przewodnim spotkań jest dobrowolne zaangażowanie młodzieży – społeczne, obywatelskie lub na rzecz inkluzji. Kto nie ma jeszcze partnera do projektu, może poszukać go za pomocą tablicy ogłoszeń online przygotowanej przez PNWM – organizatora konkursu –  lub na własną rękę. Polski i niemiecki partner zgłaszają projekt razem, wypełniając wspólny formularz online. Mogą także zaprosić do współpracy organizację czy inicjatywę z dowolnego kraju trzeciego.

Nagrody i seminaria dla projektów finałowych

Spośród zgłoszeń jury wyłoni projekty finałowe konkursu. Osoby je reprezentujące spotkają się podczas seminarium wprowadzającego w listopadzie tego roku, gdzie będą miały czas na poznanie się i dopracowanie lub zmodyfikowanie szkiców projektów z pomocą kadry trenerskiej. Wszystkie projekty finałowe otrzymają dofinansowanie PNWM na realizację, a projekty zwycięskie – nagrody: 4000 euro dla każdego z partnerów projektu za zajęcie pierwszego miejsca, 3000 euro –  drugiego i 2000 euro – trzeciego. Koszty uczestnictwa wszystkich finalistów w seminariach wprowadzającym i podsumowującym, a także uroczystości wręczenia nagród, ponosi PNWM.

Dlaczego warto

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? – Jeśli chcecie wzmocnić głos młodzieży w swojej miejscowości, połączcie siły z koleżankami i kolegami Niemiec i zróbcie wspólny projekt! – zwraca się do młodych ludzi Małgorzata Bochwic-Ivanovska, dyrektor zarządzająca Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. – Z pewnością możecie się od siebie wiele nauczyć i razem osiągnąć więcej. Zajmijcie się sprawami, które są szczególnie ważne dla Was, ale i dla Waszego otoczenia, dla innych ludzi wśród Was, dla lokalnych społeczności, dla środowiska. Pokażcie młodym ludziom w Waszym otoczeniu, ile mogą zdziałać dzięki społecznemu zaangażowaniu. Chcemy zobaczyć siłę Waszych wspólnych działań, pokazać je opinii publicznej, a także je wynagrodzić – dodaje Małgorzata Bochwic-Ivanovska.

 

Szczegóły konkursu

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży odbywa się po raz ósmy, a nagroda wręczana jest od 20 lat. Filmy i relacje z poprzedniej edycji konkursu z lat 2021-2023, a także z uroczystości rozdania nagród znajdują się na stronie www.pnwm.org/pnwm/polsko-niemiecka-nagroda-mlodziezy-2021-2023/.

Szczegóły aktualnego konkursu i regulamin na stronie: www.pnwm.org/pnwm/nagroda-mlodziezy/

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

 

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) umożliwia spotkania i współpracę młodych ludzi z Polski i Niemiec. Dofinansowuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty. PNWM została utworzona w 1991 roku jako organizacja międzynarodowa przez rządy obu krajów. Od początku jej istnienia dzięki jej wsparciu odbyło się ponad 80 tysięcy projektów, w których udział wzięło przeszło 3 miliony młodych ludzi. Więcej informacji o PNWM: www.pnwm.org

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: -2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 991 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test