Wczoraj podczas uroczystej gali IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w imieniu Fundacji nagrodę internautów odebrała Pani Prezes Karolina Wójcik-Kozłowska, która podkreśliła podczas podziękowań, jak istotna jest w dzisiejszym świecie wszechstronna pomoc osobom z problemami psychicznymi i stworzenie dla nich bezpiecznego miejsca, gdzie w swobodny oraz anonimowy sposób mogą wspierać siebie nawzajem.
Dla zespołu tworzącego platformę wygrana w konkursie to wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że tak wielu internautów zaufało nam i doceniło naszą pracę. Całej fundacji daje to wiele motywacji do dalszych działań i z pewnością będzie inspiracją dla dalszego rozwoju portalu.
Głównym celem corocznego konkursu Start-Up Med jest wyłonienie i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia.
Nasza platforma, wielokrotną przewagą głosów, została wybrana jako najlepsze i najbardziej kreatywne rozwiązanie w obszarze zagadnień zdrowotnych spośród ponad sześćdziesięciu projektów startujących w tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu.
Czym jest i jak działa platforma GiveAndGetHelp.com
GiveAndGetHelp.com to platforma, która w wirtualnym świecie jest narzędziem pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Gwarantuje pełną anonimowość, a jednocześnie zapewnia opiekę psychologiczną oraz wsparcie ze strony społeczności portalu.
Jako internetowa platforma wsparcia psychologicznego stworzyliśmy miejsce, gdzie osoby, które jeszcze nie są gotowe na spotkania grup wspierających w tzw. realu, a także te, które z różnych innych przyczyn nie mogą lub zwyczajnie nie chcą uczestniczyć w takiej formie spotkań, mogą znaleźć swoją bezpieczną i anonimową przestrzeń w świecie wirtualnym. To właśnie forma wsparcia, jaką oferujemy, pozostaje komplementarna dla wszelkich stacjonarnych form pomocy w zakresie kryzysów psychicznych oraz jest odpowiednią alternatywą dla stacjonarnych tradycyjnych grup wsparcia.
Co ważne, działamy bezpłatnie i cały czas, 24/h na dobę. Każdy może do nas dołączyć. Zwiększamy dostęp dla osób poza granicami naszego kraju, a także dla tych, którzy obawiają się spotkania na żywo lub jest to dla nich niemożliwe np. z powodów logistycznych. Taka wirtualna interakcja to ułatwienie m.in. dla osób mieszkających na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach, osób z niepełnosprawnościami, ale także dla tych, którzy z racji swojej pozycji zawodowej lub społecznej preferują pozostać anonimowi.
Warto wspomnieć, że wzajemna pomoc, jaką oferujemy na naszej platformie, nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób w ciężkich kryzysach psychologicznych. To miejsce, gdzie każdy, kto potrzebuje wsparcia, z pewnością znajdzie odpowiednią grupę dla siebie, a jeśli taka grupa nie istnieje – może ją stworzyć!
Sztuczna inteligencja jako wsparcie psychologiczne? Oczywiście!
Kilka miesięcy temu nasza platforma weszła na zupełnie inny poziom w obszarze technologii. Jako pierwsi „zatrudniliśmy” do pomocy jeden z najszybciej rozwijający się systemów technologicznych na świecie, czyli tzw. sztuczną inteligencję.
Nasz wirtualny doradca przez wiele miesięcy uczył się, jak w kompleksowy sposób nieść wsparcie psychologiczne. Programiści we współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii przygotowali system w taki sposób, by wyeliminować wszelakie nadużycia oraz ewentualne zagrożenia merytoryczne. Zawsze z tyłu głowy mamy świadomość, że problemy emocjonalne, to bardzo wrażliwe tematy, które bez odpowiedniego działania mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego też nasza sztuczna inteligencja „wie” gdzie pokierować osoby najbardziej zagrożone kryzysem. AI udzielił już wsparcia na kilka tysięcy zapytań wśród ponad 25 tysięcznej społeczności serwisu.
Napisz komentarz
Komentarze