Po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej wygaszeniem – w wyniku wyborczego protestu - mandatów 9 radnym po powtórzonych wyborach w jednym z okręgów Rada Powiatu spotkała się w pełnym składzie.
Aby dokonać formalności z objęciem funkcji radnego ponownie wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali oficjalne zaświadczenia o wyborze.
Aby dopełnić procedur formalnych – w głosowaniu tajnym wybrano Wiceprzewodniczących Powiatu Gryfickiego – funkcje te ponownie objęły radne Joanna Duzinkiewicz i Renata Teresa Korek. Uzupełniono też składy osobowe Komisji.
W obszernym porządku obrad znalazły się punkty odnośnie zmian w budżecie a także reprezentacji powiatu w w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.
Dwa punkty porządku obrad wywołały szeroką dyskusję, pierwszy dotyczył zatwierdzenia przyznanego jeszcze w ub. roku wsparcia dla inwestycji w gminie Płoty budowy instalacji fotowoltaicznej na komunalnym ujęciu wody. Po burzliwej dyskusji udało się przekonać większość radnych do udzielenia tego wsparcia.
Drugi temat – projekt uchwały o wyrażeniu zgody na utworzenie Gminnego Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach pomimo poparcia ze strony licznej grupy mieszkańców Gryfic i „płomiennej” przemowy argumentującej , że warto dać szansę tej inicjatywie ze strony dyrektora SP 4 Jerzego Kołodziejczyka radni odrzucili większością głosów. Warto przypomnieć, że projekt utworzenia Gminnego Liceum był jednym z ważnych punktów kampanii wyborczej Andrzeja Szczygła.
Na zakończenie sesji pojawiła się „perełka” w postaci informacji prokuratury o umorzeniu śledztwa wszczętego na podstawie 12 donosów na członków Rady Powiatu zarzucających im wielokrotne akty korupcji politycznej – osoba której podpis znalazł się pod tymi donosami stanowczo zaprzeczyła jakoby mogłaby być ich autorem. W związku z brakiem jakichkolwiek dowodów potwierdzających zgłoszone zarzuty prokuratura śledztwo umorzyła.
Napisz komentarz
Komentarze