Reklama

Koduj z Gigantami po raz czternasty! Zapisy na największe bezpłatne warsztaty z programowania wystartowały

Tym razem uczestnicy wcielą się w rolę Poszukiwaczy Kodów, a w trakcie zajęć będą mieli wyjątkową okazję do eksplorowania krain pełnych labiryntów, ukrytych skarbów, a także odszukiwania błędów w kodzie. Każdy może wybrać spośród wielu języków programowania.
plakat Giganci Programowania

Warszawa, 8 stycznia 2024 r. - Giganci Programowania, czyli największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, ma przyjemność ogłosić start zapisów na 14. edycję darmowych warsztatów z programowania - Koduj z Gigantami. Od 3 stycznia każdy może zapisać swoje dziecko do najnowszej odsłony wydarzenia, której tematem przewodnim jest hasło “Poszukiwacze Kodu”. 

 

Świat kodowania na wyciągnięcie ręki

 

Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania. Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii.

 

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

 

Dołącz do Poszukiwaczy Kodu i odkrywaj kolejne zagadki

Poszukiwania, podróże i przygody to ważne doświadczenia wpływające na rozwój dziecka. Odkrywanie i eksploracja rozwijają takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, ale też kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Właśnie dlatego 14. edycja największych bezpłatnych warsztatów z programowania w Polsce będzie o Poszukiwaczach Kodu. 

Na wszystkich uczestników w styczniu i lutym czekają  kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele, a nawet opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli udać się w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla Poszukiwaczy błędów w kodzie. 

Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać? 

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i - co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń - etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również rozwiązywania codziennych problemów. 

Czternastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki Poszukiwaczy Kodów. Chcemy w ten sposób pokazać, że nauka programowania oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży również dużo radości i zabawy. - powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania 

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbędą się w dniach 20.01-3.03.2024 r. Zajęcia w placówkach Gigantów i szkołach partnerów odbywają się na terenie każdego z województw. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. 

Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży, a każdy uczestnik będzie mógł wybrać spośród poniższych paneli tematycznych:

7-9 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

10-12 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
  • Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat

  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

 

Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/miasto.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem w województwie śląskim objęli: Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój - Pani Anna Hetman, Prezydent Miasta Zabrze - Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Katowice - Pan Michał Krupa, Prezydent Miasta Gliwice - Pan Adam Neuman, Prezydent Miasta Chorzów - Pan Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Bielska-Białej - Pan Jarosław Klimaszeski, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego - Pan Mieczysław Kieca, Prezydent Miasta Mysłowice - Pan Dariusz Wójtowicz, Prezydent Miasta Świętochłowice - Pan Daniel Beger, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie - Pan Rafał Piech, Prezydent Miasta Rybnika - Pan Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Będzin - Pan Łukasz Komoniewski, Prezydent Miasta Zawiercie - Pan Łukasz Konarski oraz Prezydent Miasta Żory - Pan Waldemar Socha. 

 

Patronami honorowymi wydarzenia są również: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK. Ogólnopolski patronat medialny objęli: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat.

 

Lista placówek na terenie województwa śląskiego, w których dostępne będą zajęcia stacjonarne znajduje się poniżej, a także na oficjalnej stronie wydarzenia

 

  • ul. Cyniarska 36, Bielsko-Biała           
  • ul. Piekarska 6, Bytom
  • Aleja Jana Pawła II, Częstochowa
  • ul. Adama Mickiewicza 10A, Racibórz
  • ul. Tuwima 1, Racibórz
  • ul. Kpt. Serafina Myśliwca 16, Racibórz
  • ul. Henryka Sienkiewicza 33, Zabrze
  • ul. Główna 1, Ruda Śląska
  • ul. Tadeusza Kościuszki 54, Rybnik
  • ul. Wojska Polskiego 21, Pszczyna
  • ul. Korfantego 2, Katowice
  • ul. Zwycięstwa 10, Gliwice
  • ul. Bema 2, Tychy
  • ul. Żytnia 10, Sosnowiec
  • ul. Królowej Jadwigi 12, Dąbrowa Górnicza
  • ul. Karola Olszewskiego 22, Jaworzno
  • ul. Gliwicka 35, Tarnowskie Góry

Szczecin - Al. Piastów 1  (tel. 22 112 10 63)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 997 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test