Jednak prawdziwy boom na elektryki dopiero przed nami. Duży wpływ na to ma rozwijająca się infrastruktura rowerowa, a także sytuacja gospodarcza i stale rosnące ceny paliw. W dzisiejszym świecie, w którym technologia stale posuwa się naprzód, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na alternatywne środki transportu, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także stanowią efektywną i innowacyjną formę podróżowania.
Dlaczego e-bike?
To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą przemieszczać się sprawniej i szybciej docierać na miejsce E-bike gwarantuje ograniczenie wydatków na transport i rozwiązuje problem z miejscami do parkowania - szczególnie w centrum. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia mobilności osób, które ze względów zdrowotnych lub z racji wieku, nie mogą korzystać z tradycyjnego roweru.
Czasem z ust przeciwników rowerów elektrycznych można usłyszeć, że e-bike to nie rower, gdyż elektryka wykonuje za nas całą pracę. Mimo że rower ten korzysta z technologii elektrycznej, warto podkreślić, że taka forma transportu wcale nie oznacza rezygnacji z wysiłku fizycznego. Rower elektryczny, dzięki zastosowaniu wspomagania elektrycznego, umożliwia użytkownikowi dostosowanie intensywności wysiłku do własnych preferencji i kondycji fizycznej. To, jak bardzo zaangażujemy nasze mięśnie do pracy, zależy od naszych decyzji i ustawień e-bike'a.
Elektryczna asysta w rowerach STORM może być regulowana, co pozwala na dostosowanie stopnia wsparcia do indywidualnych potrzeb. Dlatego też, choć e-bike ułatwia pokonywanie większych dystansów i terenów pagórkowatych, decyzja o stopniu wysiłku pozostaje w pełni w naszych rękach. To właśnie ta elastyczność i personalizacja sprawiają, że e-bike staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych grup społecznych
Konserwacja elektryka
O rower elektryczny należy dbać w taki sam sposób, jak o klasyczny odpowiednik. Regularne czyszczenie i kontrola stanu technicznego to must-have, szczególnie po jeździe w trudnym terenie. Podczas mycia zaleca się unikania nadmiernego moczenia elektroniki, a także korzystania z myjek wysokociśnieniowych. Pamiętaj, by następnym krokiem zawsze było osuszenie roweru, które pomoże zmniejszyć ryzyko korozji.
– Silniki zastosowane w rowerach marki STORM są w zasadzie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji czy smarowania i nie należy ich otwierać, ponieważ skutkuje to utratą gwarancji oraz może spowodować obniżenie wodoszczelności, a w konsekwencji zalanie. Zakres temperatury, w którym możemy używać baterii to od -20°C do aż 60°C. Jednak nie zaleca się korzystania w temperaturach skrajnych tego zakresu. W przypadku przechowywania roweru radzimy trzymać, go w otoczeniu, gdzie temperatura będzie stabilna, w granicach 15-25°C – podkreśla Adam Ziętek, właściciel i założyciel marki STORM.
Warto pamiętać również o tym, że jeżeli nie korzystamy z roweru elektrycznego zimą, to i tak co jakiś czas należy sprawdzić poziom naładowania baterii. Powinien oscylować na poziomie 40-60%.
E-bike STORM dla ceniących komfort
Rowery elektryczne marki STROM to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych środków transportu - to nowy sposób na życie. Polski producent rowerów oferuje modele, zapewniające wszechstronność i komfort jazdy. Bez względu na to, czy używane będą do codziennych dojazdów do pracy, czy jako środek rekreacji, zapewniają wyjątkową wygodę i niezawodność. Rowery elektryczne są bardzo ciche w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi. Przesiadając się na nie, można przyczynić się do zmniejszenia emisji hałasu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i jakość życia mieszkańców w naszej okolicy.
W ofercie marki znajdują się dwa rodzaje rowerów elektrycznych: e-mtb oraz e-trekking.
STORM stawia sobie za cel zmieniać świat na lepsze, będąc zawsze krok naprzód, jednocześnie pozwalając każdemu odnaleźć swoje miejsce na dwóch kółkach i wyruszyć w swoją drogę. Marka wyznaje filozofię mobilności, która łączy w sobie innowacje ze stylem. Branża rowerowa jest dynamiczna, a proponowanie klientom najnowocześniejszych, zróżnicowanych rozwiązań pozwala spełniać rozwijające się potrzeby coraz bardziej świadomych odbiorców. Polski producent rowerów STORM cały czas się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, żeby spełniać potrzeby klientów, czego dowodem są wprowadzone przez niego do sprzedaży jednoślady elektryczne.
Źródła wykorzystanych badań:
Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, Użytkowanie rowerów elektrycznych oraz preferencje zakupowe, SW Research, kwiecień 2023 r.
O STORM
To jedna z wiodących polskich marek, zajmująca się produkcją i montażem rowerów. Marka pojawiła się na rynku w 2015 roku i do dnia dzisiejszego stała się nr 3 pod względem produkcji i sprzedaży na polskim rynku. Założycielem marki STORM jest Adam Ziętek, który od samego początku aktywnie realizuje plan budowy jednej z najlepszych firm rowerowych.
Marka STORM dostępna jest w ponad 400 punktach dystrybucji, zlokalizowanych w całej Polsce. W portfolio produktowym znajdują się rowery MTB, trekkingowe, crossowe, miejskie oraz dziecięce, dopasowane do potrzeb zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a także dzieci. W 2023 roku do oferty marki STORM trafiły rowery elektryczne oraz gravele.
Wszystkie jednoślady marki STORM produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej, wyposażonej w bardzo dobrej jakości maszyny, służące do montażu rowerów. Do produkcji rowerów używane są komponenty wysokiej jakości. Każdy z wyprodukowanych jednośladów jest dokładnie sprawdzany zaraz po zakończeniu procesu produkcji pod kątem technicznym i jakościowym. Obecnie, zakład produkcyjny posiada moce produkcyjne na poziomie 250 000 szt. rocznie. W ostatnich latach produkcja wynosiła blisko 100 000 szt. rocznie.
Marka STORM została w bieżącym roku doceniona m.in. przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną za inwestycje, jakie firma zrealizowała w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej.
W maju 2023 roku marka STORM wystartowała z pierwszą kampanią wizerunkową pt. “Wyrusz w swoją drogę”, której bohaterami zostali jej ambasadorzy, czyli Robert i Anna Lewandowscy.
Więcej informacji na stronie: www.smstormbikes.com
Napisz komentarz
Komentarze