Reklama

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już w sobotę 18 listopada

GRAFIKA - Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już 18 listopada
Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już 18 listopada

Już 18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostaną opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. – Zwykłe „dzień dobry”, które wypowiadamy do wielu osób każdego dnia, może stać się niezwykłe już 18 listopada. Od tego dnia przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek.

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

18 listopada zacznij od „Dzień dobry”

18 listopada zacznij dzień od wejścia na stronę Szlachetnej Paczki. Od godziny 8:00 widoczne będą opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc.

Zwykłe „Dzień dobry” co roku – dzięki Szlachetnej Paczce – jest dla tysięcy rodzin niezwykłe, bo daje nadzieję. Potrzebujący wiedzą, że ktoś ich dostrzegł, że wreszcie i one będą miały dobry dzień, dobre święta, szansę zmiany życia – na dobre.  

Od 18 listopada, przez cztery tygodnie, każdy z nas może wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, której historia poruszy jego serce i dla której zdecyduje się przygotować pomoc. 

18 listopada wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, poznaj historie potrzebujących rodzin i zrób „dzień dobry" jednej z nich!

 

Rodziny Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice; rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek; osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy. Jedną z takich rodzin jest pan Jakub, który pracował za granicą w branży budowlanej. Zachorował i wrócił do Polski. Leczenie szybko wyczerpało zgromadzone oszczędności, wtedy zaczęły się problemy. Mężczyzna otrzymuje zasiłek w wysokości 730 zł. Po opłaceniu rachunków, pozostaje mu 40 złotych na miesiąc. Często brakuje mu na leki i wtedy zdarzają się omdlenia. Przez brak środków nie wykupuje też środków przeciwbólowych ani uspokajających – wtedy cierpi jeszcze bardziej. Na jedzenie prawie go nie stać, często jest głodny.

 

  

Jak zrobić Paczkę?

Paczki nie musisz robić sam. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.  

Weekend Cudów

16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do rodzin. To wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. To weekend, w którym usłyszane „dzień dobry” ma wyjątkową moc.

Oglądaj na żywo – Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

 

18 listopada o godzinie 17:00 na kanałach social media Szlachetnej Paczki internauci będą mogli zobaczyć transmisję live z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu:  

www.facebook.com/szlachetna.paczka,

www.youtube.com/channel/UCvGAB68zmhmXWGUo-nhmbZg,

twitter.com/szlachetnapaczk,

pl.linkedin.com/company/szlachetna-paczka.

 

W trakcie live’a przeprowadzone zostaną rozmowy z wolontariuszami, pracownikami, darczyńcami oraz Ambasadorami Paczki. Poznamy też poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku. Prowadzącą całe wydarzenie będzie Ewa Drzyzga.

 

W tym roku Paczkę wspierają

Partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki od 6 lat jest Bank BNP Paribas, który realizuje największy program wolontariatu pracowniczego. W tym roku do grona partnerów strategicznych dołączył też operator sieci komórkowej T-Mobile, który zachęca do przekazywania starych telefonów do recyklingu, w zamian za nie przekaże wsparcie Szlachetnej Paczce. Partnerami głównymi programu są: Allegro, Biedronka oraz bp. Ich kampanie i zaangażowanie również pomogą Szlachetnej Paczce rozwijać się i docierać do najbardziej potrzebujących.

Patronami medialnymi Szlachetnej Paczki są: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.



 

 

Już 18 listopada wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której to Ty zrobisz dobry dzień, a także dobre święta i zmianę życia – na dobre.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test