Tegoroczna odsłona konkursu Fasada Roku wystartowała 1 kwietnia br. jako 17. odsłona projektu organizowanego przez firmę Baumit. Jego głównym przesłaniem jest zwrócenie naszej uwagi na ogromną rolę elewacji w kształtowaniu naszego otoczenia. Idea od lat spotyka się z szerokim poparciem środowisk eksperckich. Wystarczy wspomnieć, że Patronat Honorowy nad wydarzeniem już nie pierwszy raz sprawują dwie czołowe organizacje branżowe: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP)
Jest czas do 30 września
Architekci, biura projektowe, inwestorzy, zarządcy nieruchomości, wykonawcy mogą zgłaszać obiekty w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji. Chodzi o realizacje ukończone w okresie od 1.01.2022 do 30.09.2023 z elewacją wykonaną w kompletnej technologii Baumit (system ocieplenia, system tynkowy lub system produktów renowacyjnych). By dokonać zgłoszenia i dołączyć do elitarnego grona, wystarczy wejść na stronę konkursu www.fasadaroku.baumit.com i wypełnić formularz online. Jest na to czas do 30 września br.
Zawalcz o nagrody
Łączna pula nagród w konkursie to 50 000 zł. Ale na tym nie koniec. Zwycięzca każdej z kategorii otrzyma tytuł Fasada Roku 2023, 10 000 zł oraz przepustkę do rywalizacji na arenie międzynarodowej – Baumit Life Challenge 2023, której stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe premie finansowe za zajęcie pierwszego miejsca.
O tym, które budynki wygrają krajową rywalizację zdecyduje w listopadzie specjalnie powołane jury, złożone z doświadczonych architektów i branżowych ekspertów.
Trwa głosowanie internautów
Już teraz każdy może wcielić się w rolę jurora, oddając swój głos w plebiscycie na stronie www.fasadaroku.baumit.com. Nie ma żadnych ograniczeń, co do ilości ocenianych obiektów - można przyznać punkty od 1 do 5 dowolnej liczbie kandydatów. Na bieżąco można też śledzić, które realizacje zajęłyby miejsca od 1 do 10, gdyby w danym momencie zakończyło się zbieranie głosów. To też ważna informacja dla osób chcących mocniej wesprzeć swoich faworytów lub budynki ze swojej okolicy. Plebiscyt trwa od 1.05 do 31.10.2023. Projekty z najwyższą notą w swojej kategorii otrzymają specjalny tytuł „Wyróżnienie Internautów”.
Idea, którą warto wspierać
Konkurs Fasada Roku już od 2007 roku nagradza budynki, które poprzez swoją architekturę i sposób wykończenia elewacji korzystnie wpływają na otaczający nas krajobraz. Patronat honorowy nad aktualną edycją wydarzenia sprawują: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Medialnie wspierają ją redakcje takich periodyków jak: Architektura & Biznes”, „Architektura Murator”, „Budujemy Dom”, „Dom z ogrodem”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl i terazdom.pl.
www.instagram.com/baumit.polska
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.
Napisz komentarz
Komentarze