Reklama

Chorągiew Wojska Polskiego na Latarni Morskiej

Będzie miała blisko 150 metrów kwadratowych i załopocze na wysokości niemal 70 metrów! Powstała ze zbiorki społecznej i po raz pierwszy przypomni o święcie Wojska Polskiego. 15 sierpnia na Latarni Morskiej w Świnoujściu załopocze Chorągiew Wojska Polskiego!
Chorągiew Wojska Polskiego na Latarni Morskiej
chorągiew

Chorągiew zostanie podniesiona na szczyt Latarni Morskiej o godzinie 12:00. W zależności od warunków pogodowych będzie powiewać i przypominać o Święcie Wojska Polskiego do zmierzchu. – Wykorzystywanie Latarni Morskiej w Świnoujściu jako wyjątkowego masztu to już niemal tradycja – mówi Agata Kucharska ze Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich. –  Nasza Latarnia jest najwyższym tego typu ceglanym zabytkiem na świecie i stoi w miejscu, gdzie zaczyna się Polska. To będzie piękny dzień i piękne święto- dodaje Kucharska.

Chorągiew na Latarni Morskiej będzie widoczna z wielu kilometrów, a wydarzenie odbędzie się dzięki pomocy wolontariuszy. To Oni przygotują liny i urządzenia do podniesienia Chorągwi na szczyt zabytku. Jak zawsze w akcji pomoże studio krawieckie Państwa Ewy i Stanisława Nowakowskich, które obszyje flagę w specjalne zawiesia i załoga Fortu Gerharda. Warto przypomnieć, że gospodarzem obiektu jest Urząd Morski w Szczecinie.

- Świnoujście jest dumne, że pełni obecnie funkcje jednego z najważniejszych Portów Wojennych Rzeczpospolitej i jest miejscem stacjonowania 8 Flotylli Obrony Wybrzeża- mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, która jest współorganizatorem wydarzenia. – Wojsko to dziś nie tylko gwarant naszej suwerenności państwowej i bezpieczeństwa, ale także ważny pracodawca i podmiot gospodarczy, a port wojenny i okręty wojenne atrakcją turystyczną. 

 

W związku z utrudnionym dostępem do latarni morskiej do której można obecnej dostać się tylko statkiem najlepszym miejscem do podziwiania Chorągwi będą nabrzeża po zachodniej stronie Świnoujścia - Basen Północny i plaża w okolicach falochronu zachodniego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 991 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test