Reklama

Budimex zakończył ważny etap budowy mostu w niemieckim Liepe

Budimex rozpoczął kolejny etap prac przy obiekcie mostowym w Niemczech w pobliżu polskiej granicy. Montaż głównego dźwigara konstrukcji nośnej to jeden z końcowych etapów prac na tym projekcie. Składająca się z 7 stalowych segmentów i ważąca prawie 230 ton konstrukcja trafiła na miejsce budowy drogą wodną. Jednocześnie to jeden z pięciu kontraktów Budimeksu na rynku niemieckim.
Budimex zakończył ważny etap budowy mostu  w niemieckim Liepe
Liepe

Przetarg na wyburzenie starego i wybudowanie nowego mostu o wartości 5,1 mln euro brutto największy polski generalny wykonawca wygrał pod koniec 2021 roku. 
Inwestycję tę Budimex SA realizuje wspólnie ze spółką zależną Grupy - Budimex Bau GmbH. 

 

Nowy most powstaje w Liepe na wschodzie Niemiec. Przez tę miejscowość przepływa Kanał Odra-Havela, czyli droga, łącząca Odrę z siecią dróg wodnych w Niemczech. 
W pobliżu konstrukcji znajduje się jedna z największych podnośni statków w Europie. Geometria budowanego przez polską firmę mostu pozwoli usunąć filary dotychczasowej konstrukcji mostowej, które były przeszkodą nawigacyjną. Dodatkowo przez most w Liepe przebiega jedna z najważniejszych brandenburdzkich ścieżek rowerowych. 

 

– Ta stalowa konstrukcja została najpierw wyprodukowana jako 7 pojedynczych stalowych segmentów, które połączono w jedną całość. Ważąca prawie 230 ton kompozycja została załadowana na ponton w stoczni w Szczecinie i przewieziona drogą wodną do Liepe. Przy pomocy 2 specjalnie wyposażonych dużych pontonów, sterowanych przez pchacze, konstrukcja była podnoszona i ustawiana w odpowiednim miejscu, a następnie została opuszczona i nasadzona na przygotowanych przyczółkach – mówi Michał Falkowski, Kierownik Projektu w Budimex Bau GmbH.

 

Ze względu na obszar ochrony przyrody wszelki transport materiałów i sprzętu na stronę południową musiał odbywać się drogą wodną. Operacja przewiezienia dźwigara jest zwieńczeniem pracy blisko 20 specjalistów i inżynierów firmy Budimex. 

 

Budimex jest największą firmą budowlaną w Polsce, która zrealizowała już tysiące nowoczesnych inwestycji w całym kraju. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 7 000 pracowników. Jednym z elementów rozwoju Budimeksu jest wyjście poza Polskę 
i ekspansja na rynki europejskie. Na rynku niemieckim Budimex SA działa wspólnie 
ze spółką zależną Budimex Bau GmbH w obszarze budownictwa infrastrukturalnego oraz kubaturowego  i przemysłowego. Spółka Budimex Bau może się pochwalić wygraniem kolejnych przetargów w tych obszarach. Generalny wykonawca zrealizuje m.in. przebudowę mostu w Oderberg i Wittstock. Budimex obecny jest także w Czechach oraz Słowacji. W grudniu 2022 roku generalny wykonawca rozpoczął prace przy budowie słowackiego węzła autostradowego D1/D4.

 

 

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

Film z nasuwania konstrukcji: https://youtu.be/yWRgUCTby80


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test