Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL. Jest ono członkiem międzynarodowej organizacji European Pallet Association EPAL. W swoich szeregach skupia producentów palet EPAL, a także firmy zajmujące się naprawą palet certyfikowanych.
- Stowarzyszenie EPAL jako stowarzyszenie produkujące drewniane palety chce też podkreślić swoją odpowiedzialność za stan środowiska, ale również to, że surowiec w postaci drewna jest surowcem odnawialnym. Chcą oni swoim działaniem zaakcentować swoje wsparcie poprzez fizyczne, osobiste zasadzenie drzewa. Mamy dziś do posadzenia około dwóch tysięcy sztuk dębu – powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak.
- My jako organizacja od wielu lat cyklicznie pomagamy leśnikom. Robimy to z takiego poczucia obowiązku, że jednak zużywamy to drewno. Dzisiejsza impreza została przygotowana perfekcyjnie, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. Każdy taki wyjazd to dla nas relaks, możliwość zrobienia czegoś dobrego, a także dowiedzenia się czegoś na temat lasu – mówi prezes Polskiego Komitetu Narodowego EPAL Roman Malicki.
- Jako stowarzyszenie EPAL poprzez nasze przedsiębiorstwa, firmy kupujemy około 8 mln m3 surowca z przeznaczaniem na produkcję opakowań. Naszym wydarzeniem chcemy dać całemu środowisku do zrozumienia, że bardzo dobrze współpracujemy z Lasami Państwowymi, a z drugiej strony pokazujemy, że szanujemy drewno, które jest surowcem odnawialnym. Podkreślamy też, że pożyteczna strona użytkowania palet jest korzyścią dla całego społeczeństwa – powiedział szef wydarzenia z ramienia PKN EPAL, prezes RSP w Rzecku Kazimierz Czapiewski.
Napisz komentarz
Komentarze