Gdzie pojechać? Dziwnów? Niechorze? Gryfice? Trzcińsko Zdrój? Zgorzelec? Boguszów Gorce? Możliwości jest dużo. Warto zaplanować bezpieczny przejazd. W czasie wyjazdu samochodem często towarzyszy nam zdenerwowanie, bo trzeba być w kilku miejscach w ciągu jednego dnia. Kierowca zdenerwowany to zły i niebezpieczny człowiek na drodze. – Warto zaplanować drogę dzień wcześniej. Dla osób jadących w dalszą trasę warto rozważyć wyjazd dzień wcześniej i zatrzymać się w hotelu. To pozwoli na uniknięcie stresu z powodu korków lub zmieniających się warunków na drodze. Warto zadbać o komfort podróży dla całej rodziny – mówi Filip Grega, ekspert bezpieczeństwa drogowego.
Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest miasto na pograniczu polsko - niemieckim. Po czasie zimnej wojny to wspólne miasto Zgorzelec i Gorlitz. Miasto wielu tajemnic. Warto tu zatrzymać się w hotelu Alt Gorlitz. Rodzinna atmosfera i obsługa w języku polskim to dobre miejsce do startu na zwiedzanie tego miejsca. Tu można degustować wina z lokalnej winnicy.
Pomorze Zachodnie i Dolny Śląsk to wspólna historia trudnych czasów po 1945. Jednak dziś możemy zwiedzać piękne miejsca jak: Dolina Miłości w Zatoni Dolnej, Muzeum Kolejnictwa w Gryficach, Park Miniatur Latarni i Kolejek w Dziwnowie. Będąc na Pomorzu Zachodnim warto rozważyć pobyt nad morzem na przykład w Puchaczu SPA w Niechorzu. To miejsce dobre dla spragnionych odpoczynku i dobrej kuchni. W Szczecinie dobrą kawę spróbujemy w Centrum Jagiellońska 61.
Dziś do planowania przejazdu można wykorzystać nowoczesne technologie oferowane przez operatorów sieci komórkowych lub portale internetowe. Warunki na drodze można też sprawdzić na stronach internetowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Warto rozważyć kupno mapy drogowej, na wypadek gdyby telefonia komórkowa przestała działać. Postój można zaplanować na parkingach leśnych. Do rezerwacji hotelu może posłużyć polska platforma hotelowa Stayget.com.
- Zbudowane drogi ekspresowe zachęcają do odwiedzania Dolnego Śląska. Przejazd pomiędzy miejscowościami nadmorskimi Pomorza Zachodniego a Wałbrzychem zajmuje około 5 godzin. Pociąg jedzie niewiele dłużej. To są argumenty za wypoczynkiem w malowniczych terenach Wałbrzycha - mówi Joanna Tokarczuk, koordynatorka Wklastra. Tak malowniczym miejscem na Dolnym Śląsku są Bogusze Gorców. Tu można zwiedzić między m.in. muzeum kopalni, w którym funkcjonuje biblioteka. Na strudzonych wędrówkami czeka hotel Piotr Basen, widok na góry, bliskość Czech to argumenty za wypoczynkiem w tym regionie.
Nie róbmy pokazów swoich wytrzymałości na siłę przed współpodróżnymi. Warto zaplanować postoje co 2 godziny na kwadrans i wymianę pomiędzy kierowcami, jeśli jest taka możliwość. W czasie drogi warto zadbać o posiłki. Jedzenie w czasie jazdy może być niebezpieczne: od oblania się gorącym napojem po kapiącą musztardę. - Częste spożycie kawy czy napojów energetycznych, pomoże lecz tylko krótkotrwale. Zbyt duże spożycie ich może powodować odwodnienie, objawiające się zaburzeniem koncentracji, bólami głowy czy rozkojarzeniem. Dlatego należy pamiętać o kilku zasadach: na śniadanie warto zjeść omlet, na drogę zabrać wodę do picia, po drodze zjeść lekkostrawny obiad. Warto pomyśleć o małych przekąskach w postaci orzechów lub owoców – mówi Natalia Podlaszczak - Malak, dietetyk sportowy, ekspert w programie edukacyjnym „Zdrowa Woda” organizowanym przez Wodociągi Zachodniopomorskie. Akcja “Zdrowa Woda” promuje picie wody z kranu. Do szkół w Stepnicy, Mierzynie, Baniach, Brzesku koło Pyrzyc i Grzedzicach k. Stargardu trafiły poidełka. - Dzięki nim zmniejszyła się ilość zużywanych plastikowych butelek po napojach - mówi Damian Simiński, redaktor naczelny portalu Wodociągowiec.pl
Napisz komentarz
Komentarze