Wszystko to 22 i 23 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii przy al. Piastów 45 w godzinach od 9 do 14.
W nowoczesnym budynku „nanotechnologii" pojawią się stoiska informacyjne dotyczące zasad rekrutacji, studiów w języku angielskim, stypendiów, praktyk, staży, wyjazdów zagranicznych, akademików
i organizacji studenckich. W trakcie wydarzenia odbędą się pierwsze w Szczecinie targi studenckich kół naukowych „Student Expo".
Wspólnota uniwersytecka to coś więcej, niż zespół budynków i jedno logo. Trzymamy się razem, pracujemy w kołach naukowych, bawimy się na imprezach, działamy w stowarzyszeniach, mieszkamy w akademikach. Jesteśmy dumni z osiągnięć koleżanek i kolegów, dlatego chcielibyśmy pokazać ich potencjał i opowiedzieć maturzystom o możliwościach realizacji swoich naukowych pasji. Licealiści, którzy nas odwiedzą będą mogli porozmawiać z przedstawicielami trzydziestu kół naukowych. Swój dorobek zaprezentują m.in. „Zrównoważeni", „Odnawialni" i „Alfa-Reaktywni" – mówi Marcin Witkowski, przewodniczący samorządu studenckiego.
Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym funkcjonuje obecnie ponad 70 kół naukowych, które specjalizują się we wszystkich dziedzinach ZUT - od technologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po zrównoważony rozwój, klimat i ekologię.
Targi studenckich kół naukowych zostaną zorganizowane dzięki programowi „Społecznik", który powstał z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.
Zbudowaliśmy miejsce inne niż wszystkie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny to idealne miejsce dla poszukiwaczy nieoczywistości. Jesteśmy najstarszą uczelnią na Pomorzu Zachodnim. W Szczecinie byliśmy pierwsi. Miasto tętni energią swoich mieszkańców, a ZUT stanowi ważną jego część. Nasz kampus, nasze budynki, akademiki stale się unowocześniają, są coraz bardziej dostępne, lepiej wyposażone. Nasi naukowcy pracują nad poprawą jakości naszego życia m.in. poprzez opracowywanie proklimatycznych rozwiązań np. żywności, która jest ekologiczna i roślinna czy materiałów pochodzenia naturalnego.
Największym wyzwaniem społeczno-gospodarczym w nadchodzących latach będzie połączenie rozwoju technologicznego z wymaganiami klimatycznymi. Aby zainspirować i zachęcić młodzież do działania, nie chcemy im mówić o poświęceniach i stratach, ale o szansie na poprawę życia, zdrowia i samopoczucia. Nasza uczelnia jest źródłem innowacji dla krajowej gospodarki materiałowej. Mamy najwyższy w Polsce poziom badań naukowych w zakresie rolnictwa i ogrodnictwa. Projektujemy biomateriały. To właśnie u nas powstają materiały do magazynowania energii. Nasza oferta edukacyjna jest unikatowa w skali całego kraju. Jestem przekonany, że każdy młody człowiek znajdzie dla siebie coś wyjątkowego – mówi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.
W trakcie dwudniowego eventu swoje drzwi otworzą również wydziały ZUT-u. Maturzyście będą mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak wyglądają uczelniane laboratoria i pracownie, poznają także najciekawsze projekty realizowane przez studentów.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: dniotwarte.zut.edu.pl. Już wkrótce wystartuje nietypowa kampania skierowana do kandydatów na studia.
Napisz komentarz
Komentarze