Na wyciągnięcie ręki od Galerii Dominikańskiej, Hotelu Hilton, Parku Słowackiego i leżącej nieopodal płyty wrocławskiego rynku, w nowoczesną zabudowę centrum stolicy Dolnego Śląska została wkomponowana i oddana do użytku inwestycja Studio Plac Dominikański. Apartamentowiec znajduje się przy ulicy Generała Romualda Traugutta, na pograniczu dzielnic Stare Miasto i Przedmieście Oławskie. Okolica o historycznej i nowoczesnej zabudowie pozwala na korzystanie z głównych arterii komunikacyjnych, szybki dostęp do obiektów turystycznych, terenów parkowych oraz obiektów rozwiniętej infrastruktury miejskiej. Co więcej, w promieniu 1.5 km od inwestycji mieści się zdecydowana większość uniwersytetów, tak samo jak najważniejsze punkty kulturalne miasta - NFM oraz Panorama Racławicka.
W pobliżu inwestycji położona jest także Fosa Miejska, bulwary i przystanie nad Odrą, park rozrywki Wesołe Miasteczko oraz Hala Targowa. Mieszkańcy mogą korzystać z blisko położonych, licznych punktów gastronomicznych, klubów muzycznych, muzeów, galerii sztuki czy teatrów.
Studio w sercu Wrocławia
Projekt architektoniczny Studia Plac Dominikański został sporządzony przez pracownię DL Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku, a ich generalnym wykonawcą była firma EURO-STAHLSERVICE Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni 3860,42 mkw. z elementami układu kaskadowego został wzniesiony w stylu urbanistycznym dopasowanym do okolicznej zabudowy. Do wykończenia elewacji użyto cegły klinkierowej w odcieni szarości, jak również zamontowano duże okna typu porte fenetre. W kondygnacji parterowej zaprojektowano przestrzeń handlowo-usługową.
- Oddaliśmy do użytkowania obiekt bardzo wyeksponowany, widoczny dla ogromnej ilości mieszkańców i przyjezdnych. A taka lokalizacja zobowiązuje do odpowiedzialnej i wysmakowanej architektury. Wraz z uznanymi wrocławskimi architektami - Bartoszem Łukaszewiczem i Marcinem Dziewońskim - oddaliśmy hołd stojącemu naprzeciwko Studia gmachowi Poczty Polskiej. Niemal 90 lat temu projektant Lothar Neumann uznał za jedyny słuszny budulec klasyczną cegłę. Kontynuacja jego wizji wydaje się słusznym rozwiązaniem. Nasz budynek, oprócz cegły klinkierowej i aluminiowej stolarki okiennej proponuje luksusowe wnętrza, zaprojektowane dla najbardziej wymagających klientów – mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development.
Oddana do użytkowania inwestycja zawiera 138 apartamentów o powierzchni od 15 do 47 metrów kwadratowych. Są to lokale jedno- i dwupokojowe, wykończone w bardzo wysokim standardzie - m.in. w stolarkę w klasie premium i klimatyzację. W wykończeniu elewacji zastosowano stonowaną kolorystykę i panoramiczne okna. W apartamentowcu funkcjonuje recepcja i ochrona, a w podziemnym parkingu zaprojektowano 20 miejsc postojowych.
Studio Plac Dominikański zostało zaplanowane tak, by być cennym aktywem w portfelu nieruchomości – w tym celu przewidziano opiekę operatora najmu. Apartamenty stanowią doskonałą lokatę kapitału o regularnym wzroście wartości. Za realizacją projektu stoi TOSCOM Development – wrocławski deweloper działający na rynku nieruchomości od 1996 roku, który realizuje projekty zabudowy komercyjnej i mieszkaniowej. Wśród dotychczasowych realizacji TOSCOM Development znajdują się te na ulicy Armii Krajowej 46A i Polaka 14, jak również pierwsza wrocławska inwestycja przewyższającej klasę premium – Bernardyńska – która jest realizowana nieopodal oddanych do użytkowania apartamentów Studio Plac Dominikański.
TOSCOM Development w jedyny w swoim rodzaju sposób łączy profesjonalizm i lokalny patriotyzm. Firma pochodzi z Wrocławia i tworzy dla Wrocławian. Do projektowania zaprasza najwybitniejszych architektów. Kreując wyjątkowe wizje nieruchomości, tworzy szczególne miejsca do życia. Buduje przy współpracy z najbardziej doświadczonymi i renomowanymi firmami. Wyznaje zasadę dbania o najdrobniejszy szczegół. Z pełną świadomością długowieczności budynków, projektuje na lata. Nie ogląda się na innych, tylko wyznacza własne standardy i styl. Tworzy wyrazisty Wrocław. Jej założyciele wierzą, że wśród dobrej architektury dzieją się dobre rzeczy.
Napisz komentarz
Komentarze