- Na okres wakacji przenosimy się z sali kina Zamek na Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich i jest to już wieloletnia tradycja naszych Zamkowych Nocy Filmowych. Po ciężkim czasie pandemii, powracamy do formuły bezpłatnych seansów i mamy nadzieję, że w przestrzeni Zamku nasze propozycje spotkają się z zainteresowaniem publiczności i sprawią wiele filmowej satysfakcji – mówi Beata Bogusławska z kina Zamek w Szczecinie.
- Chcemy utrzymać w plenerze ten niepowtarzalny charakter seansów z kina Zamek, które w ostatnich miesiącach cieszyły się tak dużym zainteresowaniem widzów. Nasze plenerowe wybory to filmy ważne i poruszające, wyreżyserowane przez cenionych twórców, mające na koncie znaczące festiwalowe sukcesy i wiele nagród. Gwarantujemy, że każda z tych propozycji to filmowe wydarzenie wysokiej jakości, które zachęca do rozmowy po seansie – dodaje Krzysztof Spór z kina Zamek w Szczecinie.
Organizatorzy Zamkowych Nocy Filmowych podzielili wydarzenie na cztery bloki tematyczne, aby nieco ułatwić poruszanie się publiczności w tym bogatym programie. W lipcu filmowe propozycje zgromadzone zostały w cyklach: „Komedia z Klasą” i „Amerykańskie Kino Niezależne”. W sierpniu filmy pokazywane będą w zestawach zatytułowanych „Z dreszczem” i „Festiwalowe Przeboje”. Wraz z propozycjami na otwarcie i zamknięcie Zamkowych Nocy Filmowych będzie to 19 propozycji kina autorskiego z całego świata.
Komedie reprezentują między innymi przewrotny i zabawny „Palm Springs” oraz urokliwy francuski „Poznajmy się jeszcze raz”. Niezależne Kino Amerykańskie to zaskakująca „Córka”, najważniejszy horror ostatnich lat „Midsommar. W biały dzień” oraz doceniony Oscarami „Sound of Metal”.
Filmy z dreszczem to chociażby polski „Wilkołak” Adrian Panka, „Nigdy cię tu nie było” z Joaquinem Pheonixem oraz znakomity kryminał z Australii zatytułowany „Susza”. Wśród Festiwalowych przebojów zobaczyć będzie można m.in. dokumentalne „Duch śniegów” i „Truflarze”, gorąco oklaskiwany i bardzo lubiany przez widzów „Najgorszy człowiek na świecie”, zdobywca wielu znaczących nagród „Parasite” oraz film tegorocznego laureata Złotej Palmy w Cannes, Rubena Ostlunda („The Square”).
Zamkowe Noce Filmowe 2022 zainauguruje wydarzenie specjalne. 28 czerwca odbędzie się seans filmu Krzysztofa Kuźnickiego „Opowiem całemu światu”, wspartego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Pokazowi towarzyszyć będzie występ Krystyny Pięty z zespołem, która jest bohaterką tego filmu.
Zamkowe Noce Filmowe zakończą się 1 września i tego dnia organizatorzy zaproszą widzów na Zamkowy Wieczór Historyczny oraz seans filmu „C’mon C’mon”. Ten seans, podobnie jak komedia „I tak cię kocham” w pierwszy lipcowy wtorek, prezentowane będą z polskimi i ukraińskimi napisami. Gorąco zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich.
Wstęp na wszystkie seanse w ramach tego wydarzenia jest bezpłatny.
ZAMKOWE NOCE FILMOWE 2022
ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
DZIEDZINIEC MENNICZY
WSTĘP WOLNY
28 czerwca – 1 września
INAUGURACJA ZAMKOWYCH NOCY FILMOWYCH
OPOWIEM CAŁEMU ŚWIATU
28 czerwca (wtorek), godz. 22:00
dokument, Polska 2022 (40 min)
Reżyseria Krzysztof Kuźnicki
Produkcja: Anna Wiśniewska / Stowarzyszenie Kamera
Dokument „Opowiem całemu światu" to dramatyczna opowieść o życiu i muzyce. Wrodzona siła i zawziętość nie pozwalają bohaterce się poddawać. Na przekór wszystkim zmierza ona do odnalezienia swojego sensu życia. W filmie zobaczymy Krystynę Piętę, mieszkankę wsi z północnozachodniej Polski, która zaprasza do swojego świata. Film jest kilkuletnią rejestracją jej doświadczeń oraz spotkań z ludźmi, którym opowiada o swoim świecie.
FILM KOPRODUKOWANY PRZEZ ZACHODNIOPOMORSKI FUNDUSZ FILMOWY POMERANIA FILM
SEANSOWI TOWARZYSZYĆ BĘDZIE WYSTĘP KRYSTYNY PIĘTY Z ZESPOŁEM.
CYKL: KOMEDIA Z KLASĄ (5.07 – 14.07)
I TAK CIĘ KOCHAM
The Big Sick
5 lipca (wtorek), godz. 22:00
komedia, USA 2017 (119 min)
Reżyseria Michael Showalter
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter
Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Mimo dzielących ich różnic kulturowych połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia staną rodzice dziewczyny oraz rodzina Kumaila ze swymi oczekiwaniami. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat - na czele z rodziną - sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.
Film prezentowany będzie z polskimi i ukraińskimi napisami.
POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ
La belle epoque
7 lipca (czwartek), godz. 22:00
komedia romantyczna, Francja/Belgia 2019 (115 min)
Reżyseria Nicolas Bedos
Obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier
Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, żeby na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”.
PALM SPRINGS
12 lipca (wtorek), godz. 22:00
komedia, USA 2020 (90 min)
Reżyseria Max Barbakow
Obsada: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów. „Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film z dwiema nominacjami do ubiegłorocznych Złotych Globów, w tym w kategorii najlepsza komedia.
WESELNY TOAST
Le discours
14 lipca (czwartek), godz. 22:00
komedia, Francja 2020 (87 min)
Reżyseria Laurent Tirard
Obsada: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Kyan Khojandi
W „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Pełen wdzięku film Laurenta Tirarda wprawnie łączy słodycz z odrobiną goryczy. Rozgrywając się w trakcie jednej kolacji, która zadecyduje o losach związku głównego bohatera, przypomina, że życie składa się z wielu smaków i warto spróbować ich wszystkich. Tak, jak warto kochać ludzi za to, jakimi są, a nie jakimi chcielibyśmy, żeby byli.
CYKL: AMERYKAŃSKIE KINO NIEZALEŻNE (19.07 – 28.07)
CÓRKA
The Lost Daughter
19 lipca (wtorek), godz. 22:00
dramat, USA 2021 (87 min)
Reżyseria Maggie Gyllenhaal
Obsada: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson
Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny, zamieszkująca największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mającą pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.
MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ
Midsommar
21 lipca (czwartek), godz. 22:00
dramat/horror, USA/Szwecja/Węgry 2019 (141 min)
Reżyseria Ari Aster
Obsada: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor
Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku. Ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto, związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o związek, ale i próbą pokonania własnych słabości. Nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców.
SOUND OF METAL
26 lipca (wtorek), godz. 22:00
dramat, USA 2020 (120 min)
Reżyseria Darius Marder
Obsada: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci
Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legło w gruzach, przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
PATERSON
28 lipca (czwartek), godz. 22:00
komediodramat, USA 2016 (118 min)
Reżyseria Jim Jarmusch
Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur
Jim Jarmusch stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
CYKL: Z DRESZCZEM (2.08 – 11.08)
WILKOŁAK
2 sierpnia (wtorek), godz. 21:30
dramat/thriller, Polska/Holandia/Niemcy 2018 (88 min)
Reżyseria Adrian Panek
Obsada: Danuta Stenka, Sonia Mietielica, Kamil Polnisiak
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.
NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO
You Were Never Really Here
4 sierpnia (czwartek), godz. 21:30
thriller, Wielka Brytania/Francja/USA 2017 (86 min)
Reżyseria Lynne Ramsay
Obsada: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov
„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes 2017. Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą. Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.
ZWIERZĘTA
Tiere
9 sierpnia (wtorek), godz. 21:30
thriller, Szwajcaria/Austria/Polska 2017 (95 min)
Reżyseria Greg Zgliński
Obsada: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri
Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on - odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki, dochodzącej z kabrioletu, uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek - potrącenie owcy - rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.
SUSZA
The Dry
11 sierpnia (czwartek), godz. 21:30
dramat kryminalny, Australia/USA 2020 (117 min)
Reżyseria Robert Connolly
Obsada: Eric Bana, Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell
Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po tajemniczej, ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pożegnaniu przyjaciela z dzieciństwa. Wkrótce wychodzi na jaw, że zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Sprawa zostaje powiązana z niewyjaśnioną, kryminalną zagadką sprzed lat, w którą zamieszany był Falk, a zżyta ze sobą lokalna społeczność odwraca się od detektywa, który włącza się w śledztwo policji. Czy jest ktoś, komu zależy, żeby za wszelką cenę zataić prawdę?
CYKL: FESTIWALOWE PRZEBOJE (16.08 – 30.08)
DUCH ŚNIEGÓW
La panthere des neiges
16 sierpnia (wtorek), godz. 21:30
dokumentalny, Francja 2021 (92 min)
Reżyseria: Marie Amiguet, Vincent Munier
Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis – przygotujcie się na coś wspaniałego.
PARASITE
18 sierpnia (czwartek), godz. 21:30
thriller/dramat/komediodramat, Korea Południowa 2019 (132 min)
Reżyseria Bong Joon-ho
Obsada: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-Jeong Cho
„Parasite” to mistrzowska, trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces, ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster. Oscar 2020 dla najlepszego filmu roku, pierwszy w historii przyznany produkcji nieanglojęzycznej.
THE SQUARE
23 sierpnia (wtorek), godz. 21:30
dramat/komedia, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania 2017 (145 min)
Reżyseria Ruben Ostlund
Obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West
Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież oraz udającego małpę artystę? „The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.
RUBEN OSTLUND W 2022 ROKU ZDOBYŁ DRUGĄ ZŁOTĄ PALMĘ, TYM RAZEM ZA FILM „TRINGLE OF SADNESS”.
TRUFLARZE
The Truffle Hunters
25 sierpnia (czwartek), godz. 21:30
dokumentalny, Włochy/Grecja/USA 2020 (84 min)
Reżyseria: Michael Dweck, Gregory Kershaw
Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie. Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów
NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE
Verdens verste menneske
30 sierpnia (wtorek), godz. 21:30
dramat, Norwegia/Francja/Szwecja/Dania 2021 (127 min)
Reżyseria Joachim Trier
Obsada: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum
Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.
Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.
HIT NA ZAKOŃCZENIE ZAMKOWYCH NOCY FILMOWYCH 2022
ZAMKOWY WIECZÓR HISTORYCZNY
1 września (czwartek), godz. 19:00
Spacer po zamkowych dziedzińcach z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem.
Rozmowa przy filmie archiwalnym Zamek Szczeciński, pokaz slajdów.
C'MON C'MON
1 września (czwartek), godz. 21:30
dramat/komedia, USA 2021 (110 min)
Reżyseria Mike Mills
Obsada: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman
Spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C'mon C'mon" zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.
Phoenix wciela się w „C'mon C'mon" w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.
Film prezentowany będzie z polskimi i ukraińskimi napisami.
* wstęp na wszystkie wydarzenia filmowe w ramach Zamkowych Nocy Filmowych 2022 jest bezpłatny.
Napisz komentarz
Komentarze