Dzień otwarty na ZUT rozpocznie się w czwartek, 17 marca o godz. 9.00 w holu głównym „Nanotechnologii" przy al. Piastów 45.
W centralnym punkcie informacyjnym, przyszli studenci będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą i procesem rekrutacyjnym na najbliższy rok akademicki 2022/23, podpytać doradców zawodowych
o szanse na rynku pracy, zaczerpnąć wiedzy na temat studenckich wyjazdów zagranicznych, porozmawiać o programach stypendialnych. Przedstawiciele uczelni opowiedzą również
o udogodnieniach, z których będą mogły skorzystać osoby z Ukrainy. Nie zabraknie ciekawych pokazów, warsztatów, wykładów i konkursów. Punkt centralny czynny będzie w godz. 9–18 (czwartek) oraz 9–16 (piątek).
ZUT to dwa światy – przyrody i inżynierii. Nasz uniwersytet otwiera wiele drzwi
Z myślą o maturzystach otworzą się wszystkie wydziały uniwersytetu, których pracownicy i studenci przybliżą licealistom zakres kształcenia, pokażą pracownie i laboratoria, zaznajomią z działaniem wybranych specjalistycznych urządzeń i maszyn, porozmawiają na tematy uczelniane i podyskutują trochę o tych popularnonaukowych.
Świat przyrody
Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa odwiedzjący poczęstują się batonami proteinowymi ze świerszczy, oblanymi gorzką czekoladą z nutą pomarańczy. Ponadto w czasie spaceru po wydziale, dowiedzą się, w jaki sposób odwrócić postępujące w zastraszającym tempie zmiany klimaty. Przy ul. Papieża Pawła VI 3 (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa) maturzyści zajrzą do wiwarium, czyli miejsca prowadzenia badań laboratoryjnych z udziałem szczurów. W uniwersyteckiej zwierzętarni (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt) młodzież zapozna się z bliska z jej mieszkańcami oraz odwiedzi laboratoria, w których dokonuje się oceny zdrowia pszczół, inseminacji pszczelich matek i pozyskuje wyprodukowany przez uczelniane i bardzo pracowite pszczoły miód.
Świat inżynierii
W podziemnych laboratoriach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej kandydaci na studia, dowiedzą się, jak otrzymać wodór z wody, zbudować nowoczesne baterie i urządzenia magazynujące energię oraz udoskonalić materiały, tak by były mniej łatwopalne. Na Wydziale Elektrycznym przyszli studenci zobaczą telewizyjne studio badań podstawowych, w którym znajduje się odcinający bodźce otoczenia system dźwięku sferycznego, składający się z 42 głośników oraz sprzętu do rejestracji video. Ponadto specjaliści z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki prześwietlą każdego chętnego kamerą termowizyjną, wygrawerują w prezencie logo wydziału na znakowarce laserowej oraz sprawdzą za pomocą giętarki do rur, w jaki sposób jej nie przegiąć.
Wszystkie budynki wydziałów można zwiedzać od godz. 9 do 18 w czwartek oraz do 16 w piątek. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: https://do.zut.edu.pl/live/lobby.
Fot. Parlament Samorządu Studenckiego ZUT
Napisz komentarz
Komentarze