Reklama

MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ TRZECI

  • Źródło: Daniel Źródlewski
MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ TRZECI
Orkiestra na dużym rowerze

Świnoujście może się poszczycić ponad stu kilometrową siecią dróg rowerowych. To jedyne miasto w Polsce, w którym ten środek transportu odgrywa tak wielkie znaczenie w lokalnym ruchu. To efekt specyficznego położenia, ale także doskonałej infrastruktury rowerowej. Podczas Markowego Festiwalu zostanie ona przetestowana przez… orkiestrę. Absolutnie unikatowa Orkiestra na Dużym Rowerze to sześcioosobowy zespół muzyków, który jako jedyny na świecie potrafiący zagrać koncert jadąc jednocześnie na jednośladzie. Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia tego niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. Ich sześcioosobowy rower skonstruowany został specjalnie dla Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach projektu „Kultura ProNatura” skupionego wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Orkiestrę na Dużym Rowerze będzie można spotkać na świnoujskich ścieżkach rowerowych oraz Promenadach (Zdrowia oraz Historycznej) już od godziny 16.00. Można przybyć też na rowerze. Koncerty tej osobliwej orkiestry nie są biletowane.

Dojeżdżamy (na dwóch kołach oczywiście) do Muszli Koncertowej. Tutaj o godzinie 17.00 zabrzmią przeboje muzyki rockowej lat ’80 i ’90. „Chcemy być sobą” to projekt przedstawiający polskie przeboje muzyki rockowej lat ’80 oraz ‘90 w nowych wersjach. Ideą tego pomysłu jest przedstawienie utworów zespołów takich jak: Maanam, Lady Pank, Perfect w innej odsłonie, wykorzystując stylistykę swing, latin, funk. To przypomnienie niezwykle ważnych w historii polskiej muzyki rozrywkowej utworów i spojrzenia na znane utwory z innej perspektywy. Na scenie: Magda Kudyk, Adam Niedzielin, Leszek Szczerba, Marek Olma oraz Tomasz Kupiec. Na koncert – wstęp wolny!


Ci z Państwa, którzy byli na Spotkaniu z Jackiem Cyganem mogą szykować się do pisania dyplomu z „Historii polskiej muzyki”, ci którzy nie byli będą mogli zacząć po wysłuchaniu koncertu „Życie jest piosenką”, w którym zabrzmią utwory do których tekst napisał Jacek Cygan. A Cygan jest autorem ponad 1000 tekstów piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Pisał między innymi dla Edyty Geppert, Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Majki Jeżowskiej, Krystyny Prońko, Seweryna Krajewskiego, Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Krawczyka, Włodzimierza Korcza, Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego czy Stanisława Soyki. Jacek Cygan jest także poetą, dramaturgiem, librecistą musicali, scenarzystą, prozaikiem, tłumaczem, jurorem, organizatorem festiwali muzycznych, a także wyjątkową telewizyjną (i nie tylko) osobowością telewizyjną. Tak mówi o tym koncercie: Piosenka lubi być śpiewana. Ten spektakl przyniesie niezwykłe wykonania i zaskakujące interpretacje. Zapraszam zatem na piosenkowy wieczór, który, mam nadzieję, jednych ściśnie za gardło, innych rozbawi, a wszystkich rozśpiewa. Utwory Cygana zaprezentują: Kamila Klimczak, Zofia Nowakowska, Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Skawiński, Jacek Wójcicki w towarzystwie Kameleon Quintet. Zapraszamy do Amfiteatru im. Marka Grechuty o godzinie 20.30. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w serwisie www.kupbilecik.pl lub w stacjonarnych punktach sprzedaży MDK Świnoujście.

Organizatorem Markowego Festiwalu jest Urząd Miasta Świnoujście oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Sponsorem głównym jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Partnerami przedsięwzięcia są Hampton by Hilton Hotel Świnoujście, Uzdrowisko Świnoujście S.A., Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny Sobótka w Świnoujściu, Twoje Radio Tylko Przeboje.


Chcemy być sobą

Grzegorz Skawiński

Jacek Cygan

Jacek Wójcicki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test