Reklama

Fasada Roku 2020 Zobacz, kogo wybrali internauci!

Głosowanie w ramach plebiscytu Fasada Roku 2020 dobiegło końca. Internauci przez 6 miesięcy oddali na kandydatów blisko 50 000 głosów. Najwięcej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Przebieczan k. Wieliczki, Krakowa, Rawicza, Warszawy i Wrocławia, bo to właśnie z tych miejscowości pochodzą realizacje odznaczone „Wyróżnieniem Internautów”.
Fasada Roku 2020 Zobacz, kogo wybrali internauci!
Rezydencja Szczytnicka, Wrocław – Wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek zabytkowy po renowacji”

Fasada Roku 2020 jest już 14-tą odsłoną zmagań o prestiżowy tytuł. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Ideą konkursu organizowanego rokrocznie od 2007 r. przez firmę Baumit jest docenienie architektów, inwestorów oraz wykonawców, którzy sięgając po odważne rozwiązania oraz wysokojakościowe produkty wpływają korzystnie na estetykę przestrzeni, w której wszyscy funkcjonujemy, a co za tym idzie także na jakość naszego życia. Zgłaszane obiekty oceniane są przez profesjonalne jury, ale swój własny ranking fasad tworzą również internauci.  

 

Rekordowa frekwencja

 

Tegoroczna edycja konkursu wystartowała 1 kwietnia br. i zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników – 277 elewacji z całej Polski. Wszystkie wykończone kompletną technologią Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Obiekty klasyfikowane są w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji.

 

Zwycięzcy publiczności

 

Tradycyjnie już jako pierwsi wypowiedzieli się internauci, którzy od 1 maja do 31 października 2020 r., za pośrednictwem strony www.fasadaroku.baumit.com, oddali łącznie 48 272 głosy.

 

Internauci oceniali kandydatów nadając swoim głosom wagi w skali od 1 do 5 gwiazdek – w zależności od tego, w jakim stopniu dany obiekt podobał im się bardziej od innych. Ograniczenie było tylko jedno – na każdą realizację biorącą udział w konkursie można było zagłosować tylko raz.

 

Po sześciu miesiącach wiemy już, które projekty podbiły serca Polaków i zasłużyły na „Wyróżnienie Internautów”. Oto one.

 

Listę laureatów otwiera – wybudowany przez firmę budowlaną Active-W dla Inside System – dom w Przebieczanach k. Wieliczki, który zostawił za plecami wszystkich konkurentów w kategorii nowych budynków jednorodzinnych.

 

Wśród nowych budynków wielorodzinnych, których aż 139 znalazło się na tegorocznej liście startowej, najwyższe noty zebrał krakowski budynek Barska 69 autorstwa B2 Studio, a zrealizowany przez spółki Nestobud i Remas dla Sento S.A.

 

Decyzją publiczności na szczycie rankingu nowych budynków niemieszkalnych uplasował się Dom Kultury Dzielnicy Ursynów w Warszawie, za którym stoi biuro BeMM Architekci i firma budowlana Moris Polska.

 

Z kolei w grupie budynków po termomodernizacji największą przychylność publiczności zdobył budynek przy ul. Marcinkowskiego 6A w Rawiczu – inwestycja Wspólnoty Mieszkaniowej Rawicz, zrealizowana przez Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jackowski wg projektu Pracowni Projektów Budowlanych Henryk Ciesielski.

 

Wielką piątkę zamyka Rezydencja Szczytnicka we Wrocławiu, najwyżej oceniona wśród obiektów historycznych po renowacji – projekt opracowany przez PANDA Studio na zlecenie Corra Investments, a urzeczywistniony przez firmę PC Services.

 

Czas na jury

 

Znamy już wyniki glosowania publiczności. Przed nami ostatni epizod tegorocznej edycji konkursu – obrady jury, w którym jak co roku zasiadają wybitni architekci i branżowi eksperci. To oni w każdej kategorii wskażą zwycięzcę, któremu w udziale przypadnie nagroda główna – prestiżowy tytuł Fasada Roku 2020 i 10 000 zł. Ale to nie wszystko! Na wygranych czeka również pewne miejsce w rozgrywce na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge, w ramach której realizacje z różnych państw naszego kontynentu będą walczyć o miano Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe. 

 

Patronat Honorowy nad konkursem Fasada Roku 2020 sprawuje Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Ideę wspierają także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Architektura-Murator”, „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki” i „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architektura.info, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl, panoramabudownictwa.pl, propertyjournal.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 


Marcinkowskiego 6A, Rawicz – Wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek po termomodernizacji”

Barska 69, Kraków – Wyróżnienie Internautów
w kategorii „budynek wielorodzinny nowy”
Fot. Baumit

Dom jednorodzinny w Przebieczanach k. Wieliczki – Wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”

Dom Kultury Dzielnicy Ursynów, Warszawa - Wyróżnienie Internautów w kategorii „budynek niemieszkalny nowy”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 30 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test