Reklama dotacje rpo

Cezary Dubiel w Muzeum i Galerii BRAMA

W czwartek, 8 października w Muzeum i Galerii „BRAMA” w Gryficach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Cezarego Dubiela. To już kolejna wystawa prac tego autora, który twórczym i oryginalnym podejściem do fotografii niezmiennie przyciąga uwagę widza, w tym, co warto podkreślić, najmłodszych adeptów fotografii.
Cezary Dubiel w Muzeum i Galerii BRAMA

Wernisaż, głównie ze względu na ograniczenia sanitarne, odbył się ze stosunkowo mocno ograniczoną liczbą gości. Nie zabrakło jednak przedstawicieli samorządu z Marzeną Domaradzką – zastępcą burmistrza Gryfic, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Teresa Domagalska i grupy stałych „bywalców” śledzących na bieżąco wydarzenia kulturalne w GDK. Nie mogło zabraknąć też młodych artystów z „Bramy Sztuk”.

Czwartkowa wystawa to także – skromna w aktualnej sytuacji – inauguracja nowego roku kulturalnego w Gryfickim Domu Kultury a także stanowi zamknięcie 14 lat działania Muzeum i Galerii Brama.

Wystawa będzie czynna przez październik i listopad 2020 r.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych podczas pobytu w obiekcie.

 

O autorze:

Cezary Dubiel (ur. 24 marca 1962 w Świnoujściu) – polski artysta fotograf, uhonorowany tytułami Artiste FIAP (AFIAP), Artiste FIAP/ Audio-Visual (AV-AFIAP), Excellence FIAP (EFIAP), Excellence FIAP Bronze (EFIAP/b), Excellence FIAP Silver (EFIAP/s), Excellence FIAP Gold (EFIAP/g),Excellence FIAP Platinum (EFIAP/p), Excellence FIAP Diamond1 (EFIAP/d1. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP). Członek założyciel Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur.

Życiorys

Cezary Dubiel jest absolwentem Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu oraz Politechniki Szczecińskiej. Od wielu lat związany ze szczecińskim i pomorskim środowiskiem fotograficznym – mieszka i tworzy w Szczecinie. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia architektury oraz fotografia w diaporamie (w 2013 roku jego diaporama Kamienie pamięci została wpisana do Audiowizualnej Kolekcji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP). W 2013 roku był inicjatorem i współzałożycielem Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur w Szczecinie oraz pierwszym prezesem Zarządu FGT Kontur. Jest uczestnikiem, organizatorem i prowadzącym licznych plenerów, spotkań, warsztatów fotograficznych oraz jurorem w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Cezary Dubiel jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych i zbiorowych; krajowych i międzynarodowych oraz poplenerowych. Jego fotografie były prezentowane na wielu wystawach pokonkursowych w Polsce i za granicą. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych między innymi pod patronatem FIAP, zdobywając wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. Jego fotografie oraz pokazy diaporam były prezentowane m.in. w takich krajach jak Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chile, Chiny, Chorwacja, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Indie, Kanada, Macedonia, Mauritius, Niemcy, Oman, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, USA, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy. W 2014 roku został laureatem nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

W 2008 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (legitymacja nr 242). Pokłosiem udziału w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych odbywających się pod patronatem FIAP, było przyznanie Cezaremu Dubielowi wielu tytułów honorowych – tytułów przyznanych przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP, z siedzibą w Paryżu. W 2012 roku otrzymał tytuł Artiste FIAP (AFIAP), w tym samym roku otrzymał tytuł Artiste FIAP/ Audio-Visual (AV-AFIAP), w 2013 roku otrzymał tytuł Excellence FIAP (EFIAP), w 2015 roku tytuł Excellence FIAP Bronze (EFIAP/b), w 2016 roku tytuł Excellence FIAP Silver (EFIAP/s), w 2017 roku tytuł Excellence FIAP Gold (EFIAP/g), w 2018 Excellence FIAP Platinum (EFIAP/p), w 2019 Excellence FIAP Diamond1 (EFIAP/d1).

Prace Cezarego Dubiela zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test