Dwunasty numer półrocznika wydawanego przez cenioną w branży markę budowlaną Baumit to jak zawsze ciekawe informacje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników – architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia mieszkania w zdrowej, pięknej i energooszczędnej przestrzeni.
O postępujących zmianach klimatycznych powiedziano już bardzo wiele i jedno jest pewne – z roku na rok odczuwamy je coraz dotkliwiej, szczególnie latem. Fale upałów pojawiają się częściej i trwają coraz dłużej. Gdy na zewnątrz temperatura osiąga wysokie wartości, w naszych domach robi się naprawdę gorąco, a my sami odczuwamy duży dyskomfort i jesteśmy narażeni nawet na utratę zdrowia. O tym jak zapobiegać przegrzewaniu wnętrz, oszczędzając przy tym energię, a także chroniąc samych siebie oraz środowisko, przeczytacie w artykule pt. „Sposób na gorące powietrze”. Odpowiednia temperatura w mieszkaniu jest ważna, ale jeśli zależy wam na pełnym komforcie i życiu w zgodzie z nurtem healthy living, docenicie także publikację pt. „Materiały budowlane dla czystego powietrza”.
Jeśli zaliczacie się do miłośników architektury i lubicie być na bieżąco z aktualnymi trendami, z pewnością zainteresują was prezentacje obiektów nagrodzonych w konkursie Fasada Roku 2019. Mowa oczywiście o kozienickim muzeum mieszczącym się w dawnym pałacu Stanisława Augusta Poniatowskiego („Wzorowa renowacja Muzeum w Kozienicach”) oraz krakowskim budynku akademickim z lat 60., który po termomodernizacji zmienił swoje oblicze i stał się siedzibą Instytutu Konfucjusza („Architektura spełnionych oczekiwań”). Waszą uwagę powinien zwrócić także przegląd finalistów międzynarodowej odsłony konkursu – Baumit Life Challenge. W tym numerze także kilka słów o aktualnej edycji krajowych zmagań. Kto wie, może weźmiecie w niej udział? Jest o co walczyć – stawką jest prestiżowy tytuł Fasada Roku 2020 i nagroda w wysokości 10 000 zł!
To jednak nie wszystko, co czeka na was w bieżącym numerze! Po najnowsze wydanie magazynu Baumit powinny sięgnąć także osoby poszukujące pomysłów na efektowne i trwałe wykończenie elewacji. Jeśli należycie do tego grona, zainteresuje was artykuł o tynkach mozaikowych inspirowanych naturą. Jeśli natomiast przymierzacie się właśnie do wykańczania wnętrz, niech waszej uwadze nie umknie publikacja zatytułowana „Gładko, lekko i wydajnie”, przedstawiająca nowy na rynku superlekki tynk cementowo-wapienny.
Polecamy również tekst wspomnieniowy, poświęcony pamięci Friedricha Schmida – pioniera branży budowlanej i założyciela międzynarodowego koncernu Baumit.
To i jeszcze więcej informacji ze świata budownictwa oraz architektury na łamach najnowszego Baumit Magazynu. Co jeszcze znalazło się w ramówce tego wydania? Tego najlepiej dowiedzieć się samemu. Edycja papierowa nakładem 5000 egzemplarzy dystrybuowana jest już wśród Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit, a e-wydanie można pobrać bezpłatnie na stronie www.baumit.com. Przyjemnej lektury!
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.
Napisz komentarz
Komentarze