Piękna fasada na lata to marzenie wielu osób budujących i remontujących swoje domy. Tynk mozaikowy pozwala je spełnić, coraz częściej goszcząc w naszych projektach. Żywiczna okładzina łączy w sobie elegancki design i doskonałe właściwości wytrzymałościowe – nie tylko ozdobi fragmenty ścian czy innych powierzchni betonowych, ale także zadba o trwałość wykończenia, wpływając na elegancki wygląd całej posesji.
Możliwości wykorzystania kamyczkowej okładziny jest wiele – najczęściej pokrywa się nią powierzchnie narażone na uszkodzenia oraz zabrudzenia: cokoły, podmurówki elewacyjne i gzymsy. Kolorowy tynk o ciekawej fakturze może zdobić też strefę wejściową do domu albo okalać drzwi tarasowe oraz balkonowe. Warto go zastosować także do zabezpieczenia powierzchni filarów czy ogrodzeń. Coraz częściej spotkać można elewacje wykończone w dużej części a wręcz w całości tynkiem mozaikowym. Dzieje się tak dlatego, że kolorystyka i dodatki w postaci płatków kamiennych sprawiają, że budynek nabiera eleganckiego, szlachetnego charakteru.
Magia kolorów ziemi
Okładzina o ciekawej fakturze kusi bogatką kolorystyką. Tzw. klasyki, czyli jasne odcienie kremu, beżu czy brązu nie tracą na aktualności i ciągle są modne. Jednak oprócz podstawowych wariantów mamy teraz do dyspozycji również takie, dla których inspiracją była sama natura. Możliwości jest wiele. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do oferty Baumit. 30 wersji kolorystycznych – od wspomnianych kremów i beży, przez ognisty ceglany i melanżowy rdzawy, po gołębią szarość i ciemny grafit – właśnie tak prezentuje się odświeżona paleta, w jakiej występuje tynk mozaikowy Baumit MosaikTop.
Architekci, inwestorzy oraz wykonawcy mają od tego roku do dyspozycji 2 linie kolorystyczne: Essential, którą tworzą 22 modne i klasyczne odcienie oraz zupełnie nową – Natural, czyli 8 odcieni odwzorowujących wygląd skalnych bloków z różnych zakątków świata: Montblanc, Olympus, Castle, Babia, Rocky, Everest, Etna oraz Vesuvius. Wszystkie kolory z kolekcji Natural powstały na bazie barwionego kruszywa kwarcowego z dodatkiem płatków kamiennych, czyli minerałów, które w naturalny sposób odbijają światło. Jeśli zatem marzy nam się efekt kamiennej elewacji, ta linia pozwoli je urzeczywistnić.
Jakość na pierwszym miejscu
Nowa kolorystyka Baumit MosaikTop to jeszcze większe możliwości w obszarze trwałego i eleganckiego wykończenia elewacji, szczególnie w strefie cokołowej. Produkt sprawdzi się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i nowoczesnej stylistyce minimalistycznych brył, budując spójną kompozycję z odcieniem tynku strukturalnego, kolorem dachu czy stolarką okienną i drzwiową. Tutaj elegancki wygląd idzie w parze z trwałością. To zasługa unikalnej formuły – spoiw organicznych, piasków kwarcowych oraz dodatków, które wpływają na wytrzymałość. W efekcie elewacja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody czy duże wahania temperatur. Niestraszny jej także atak grzybów - pleśni. Aby otrzymać jak najlepszy efekt, warto zastosować produkt z podkładem Baumit SuperPrimer.
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.