W ofercie Awilux znajdują się moskitiery dopasowane do okien elewacyjnych, drzwi tarasowych, systemów przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych. W zależności od zastosowania wyróżniamy trzy typy moskitier: ramkowe, plisowane oraz przesuwne.
- Moskitiery składają się z aluminiowej ramki oraz siatki wykonanej z włókna węglowego lub materiałów syntetycznych odpornych na czynniki zewnętrze, zarówno atmosferyczne, jak i mechaniczne. Siatki dostępne są w dwóch kolorach – szarym i czarnym – natomiast kolor ramki można dostosować do kolorystyki okna – mówi Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux.
Moskitiery do okien
Najczęściej stosowanymi moskitierami do okien elewacyjnych są tradycyjne moskitiery ramkowe. Są one montowane do ramy okna za pomocą blaszek dociskających czy zatrzasków. Jej główną zaletą jest konkurencyjna cena i to, że spełnia ona swoje zadanie. Moskitiera ramkowa dostępna w ofercie Awilux po zamontowaniu stanowi integralną część okna. Zaleca się, by na okres zimy zdemontować moskitierę.
- Innym rodzajem moskitier stosowanych w przypadku okien elewacyjnych są moskitiery zintegrowane z roletą. Oczywiście ten rodzaj moskitiery należy zamówić z całym systemem. Wewnątrz skrzynki jest zamontowana rolka, na której jest umieszczona moskitiera. Jest ona zsuwana na prowadnicy w dół. Zaletą jest to, że w dowolnym momencie możemy ją podnieść do góry i schować, bez konieczności całkowitego demontażu – dodaje ekspert Awilux.
Moskitiery do drzwi
Do tradycyjnych drzwi balkonowych jednoskrzydłowych najczęściej wybieraną moskitierą jest moskitiera drzwiowa, czyli umieszczona na ramie, która ma zawiasy i możemy ją otwierać na zewnątrz po otwarciu skrzydła do środka.
- Innym rodzajem moskitier stosowanych w przypadku drzwi tarasowych jest moskitiera przesuwna IST. Dzięki swojej delikatnej formie nie zaburza ona estetyki elewacji. Moskitiery przesuwne posiadają ramkę, która jest przesuwana na prowadnicach, a te montowane są do ramy. Ten rodzaj moskitier stosowany jest w systemach uchylno-przesuwnych. Moskitiera wyposażona jest w specjalne szczotki, które w momencie, gdy ramka moskitiery dojeżdża do ramy okiennej dodatkowo doszczelniają konstrukcję, dzięki czemu owady nie mogą się przedostać między ramą okna a ramką moskitiery. W momencie otwarcia systemu moskitiera przesuwa się na skrzydło bierne, a w momencie zamknięcia - na skrzydło czynne. Tego rodzaju moskitiery w większości przypadków nie demontujemy na czas zimy – tłumaczy Rafał Buczek.
Kolejnym rodzajem moskitiery jest moskitiera plisowana, która najczęściej stosowana jest do systemów podnoszono-przesuwnych. Moskitiera plisowana może zostać schowana w specjalnej kasecie, która zamontowana jest na ramie okiennej. Ten rodzaj moskitiery wyróżnia niski próg, co jest dużą zaletą tego rozwiązania, a także specjalna listwa magnetyczna, która dodatkowo doszczelnia moskitierę. - Konstrukcja moskitiery plisowanej opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach przymocowanych do fasady budynku lub do witryny drzwiowej. W nich porusza się siatka. Ruchoma cześć moskitiery wyposażona jest w uchwyt ułatwiający otwieranie oraz magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej. W zależności od potrzeb mieszkańców oraz konstrukcji okna można zdecydować się na moskitierę zsuwaną do środka lub na boki, a także konstrukcję jedno- lub dwuskrzydłową – dodaje ekspert Awilux.
Jak dbać o moskitierę?
Moskitierę należy regularnie czyścić z kurzu i innych zabrudzeń. W tym celu wystarczy użyć delikatnych detergentów lub mydła. Należy pamiętać, że do czyszczenia siateczek nie stosować ostrych narzędzi, które mogą je uszkodzić.
Warto wiedzieć, że moskitiera nie koliduje z możliwością otwarcia okna i umycia go. Okna w Polsce otwierają się do środka, a moskitiery są stosowane na zewnątrz. Wyjątek stanowią moskitiery ramkowe, które na czas mycia ramy okiennej należy zdjąć, co jest bardzo prostą i szybką czynnością.
Moskitiery można montować do większości okien i drzwi. Wyjątek stanowią rozwiązania o nietypowych kształtach lub o bardzo dużych rozmiarach. Współczesne moskitiery nie zaburzają estetyki i designu okien oraz drzwi. Warto je stosować ze względu na wysoką funkcjonalność - chronią one wnętrza przed niechcianymi insektami, podmuchami wiatru oraz zabrudzeniami z zewnątrz.
Dodatkowe informacje o firmie Awilux:
Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.
Napisz komentarz
Komentarze