Sobotnie obchody rozpoczęły się serią piłkarskich spotkań w których drużyny Bizona, poczynając od najmłodszych dzieci, poprzez juniorów i seniorów, a na oldbojach kończąc, rozegrały towarzyskie spotkania z drużynami z zaprzyjaźnionych, zaproszonych klubów. Nie zabrakło też atrakcji wokół boiska. W ramach bogatej oferty kulinarnej w ramach Festynu Kultury Rybackiej odbywała się degustacja przepysznych dań z ryb - placuszków dorszowych, śledzi w różnych odmianach, różnych sałatek czy kanapek z łososiem. Oferowano też smakowite pierogi,nieodzowną na masowych imprezach grochówkę, nie brakowało też stoisk z grillem, napojami a także z z różnego rodzaju gadżetami i zabawkami dla dzieci. W tej atmosferze pełnego festynu na scenie prezentowały się lokalne gwiazdy piosenki i tańca, a zespół Czerwona Róża wykonał nawet utwór specjalnie na tę okazję, czyli jubileusz Bizona napisany. Pomiędzy meczami na murawie w roli wspaniałych czirliderek prezentował się karnicki zespół Żurawianki, w efektownych stylizacjach i układach choreograficznych. Na scenie też, aktywnie prezentował się Wójt Karnic Lech Puzdrowski prowadząc m.in. okolicznosciowe konkursy a nagrody w tych konkursach były całkiem „zacne”, bo nie tylko piłki, jak na piłkarską atmosferę przystało ale i telewizor, odkurzacz, mikrofalówka oraz rower. Wśród licznych gości spotkaliśmy m.in. olimpijczyka z kultowej już drużyny Kazimierza Górskiego, Henryka Wawrowskiego, obecnie wiceprezesa ds. szkolenia w ZZPN w Szczecinie, Ireneusza Wojciechowicza, wicestarostę powiatu gryfickiego, oraz wielu byłych i obecnych trenerów, piłkarzy i działaczy klubowych. Przy tak ważnym jubileuszu nie mogło zabraknąć okazji do uhonorowania najbardziej zasłużonych piłkarzy i działaczy odznakami PZPN i ZZPN. Honorowe odznaki ZZPN otrzymali:
- brązową - Krzysztof Jankowski, Marek Jędraszewski, Sławomir Kieliszek, Waldemar Piotr Łuczejko, Mariusz Grzegorz Pałyga, Kamil Paweł Pasek, Marcin Stawicki, Mariusz Wlaźlak;
- srebrną - Dariusz Antoniak, Kazimierz Bloch, Eugeniusz Jaszczuk, Andrzej Karasiewicz, Henryk Luter, Waldemar Jan Ozdoba, Dariusz Piotr Smal.
Brązową honorową odznakę PZPN otrzymali Andrzej Gutowski i Grzegorz Kępiński.
Srebrną honorową odznakę PZPN otrzymał Wacław Łuniewski.
Wicestarosta Wojciechowicz wręczył złote Gryfickie Gryfy trenerowi Henrykowi Prais, oraz byłemu prezesowi klubu, Józefowi Haponiukowi.
Henryk Wawrowski, w imieniu Prezesa ZZPN, Jana Bednarka, na ręce nowego prezesa klubu, Andrzeja Dzieży, przekazał okazyjny grawerton i profesjonalne piłki.
Na podsumowanie części oficjalnej obchodów na murawie stadionu dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi a także dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej, ufundowaną przez społeczeństwo, a poświęconą pamięci tych którzy tworzyli historię klubu piłkarskiego Bizon Cerkwica a których już nie wśród nas…
W wieczornej części na muzycznej scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru – Michał Wiśniewski z zespołem „Ich troje” o później już… „do białego rana” wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce dyskotekowej.
Napisz komentarz
Komentarze