Póki co prowadzimy intensywną aktywność w ramach wirtualnego cyklu #otwartechoćzamknięte w mediach społecznościowych. Oficjalny profil Muzeum Narodowego w Szczecinie (www.facebook.com/muzeum.szczecin, wszelkie odnośniki można odnaleźć także w serwisie internetowym instytucji - www.muzeum.szczecin.pl) pęcznieje od kreatywnych treści.
To między innymi blisko dwadzieścia albumów z reprodukcjami oraz merytorycznym opracowaniem najcenniejszych muzealiów. Albumy zatytułowane „Skarby Muzeum Narodowego w Szczecinie” to niezwykła podróż po historycznych i artystycznych epokach – od starożytności do sztuki współczesnej. „Rarytasem” jest także album z archiwalnymi fotografiami wnętrz i wystaw dawnego Muzeum Miejskiego (Stadmuseum Stettin).
Ważnym elementem cyklu #otwartechoćzamknięte jest wirtualna oferta edukacyjna. Znakomita większość propozycji dedykowana jest najmłodszym odbiorcom. Muzealni edukatorzy proponują kreatywne zadania, które można wykonać w domu, m.in. zabawy plastyczne, zagadki, krzyżówki, quizy czy propozycje rodzinnych warsztatów. Dorośli mogą wykazać się wiedzą w quizach inspirowanych muzealnymi wystawami. W serwisie można odnaleźć sprawdziany z wiedzy historycznej, m.in. na temat wizyty w Szczecinie papieża Jana Pawła II, historii Szczecina i Pomorza Zachodniego, a nawet okresu napoleońskiego. Wszystkie propozycje mają formę plansz gotowych do wydruku lub pracy na ekranie komputera czy telefonu.
Miłośnicy lokalnej historii odnajdą w serwisie treści związane z niedawną 777. rocznicą nadania Szczecinowi praw miejskich. To prezentacje dzieł związanych ze średniowiecznym miastem, szczegółowy przewodnik po wystawie „Najstarsze karty z dziejów Szczecina” oraz zadania edukacyjne dla najmłodszych.
Polecamy także kolejne, bogate w treści oraz unikatowe fotografie i reprodukcje, serwisy internetowe, m.in. „Szczecin na dawnych fotografiach”, „Widoki Szczecina w grafice i rysunku” czy portale archeologiczne (m.in. www.dawnafotografia.muzeum.szczecin.pl; www.dawnagrafika.muzeum.szczecin.pl; www.archeozamek.muzeum.szczecin.pl; www.archeopodzamcze.muzeum.szczecin.pl;).
Napisz komentarz
Komentarze