Reklama dotacje rpo

Gryfice: Spotkanie Noworoczne 2020

W sobotę 25 stycznia w Sali widowiskowej Gryfickiego Domy Kultury odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Burmistrza Gryfic z mieszkańcami.
Gryfice: Spotkanie Noworoczne 2020

Spotkanie rozpoczęło się mocnym artystycznym akcentem. Przybyłych przywitał Chór „VIOLA” oraz Zespół Piosenki i Ruchu „TARANTULE” działające przy Gryfickim Domu Kultury.

W części oficjalnej głos zabrał Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, w swoim wystąpieniu podsumował osiągnięcia roku 2019 i nakreślił zamierzenia gryfickiego samorządu na rok 2020.

Wśród zabierających głos w spotkaniu znaleźli się także Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Artur Łącki oraz Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz.

 

Spotkanie Noworoczne to nie tylko okazja do podsumowania osiągnięć kończącego się roku ale też do uhonorowania osób i instytucji które w swoim działaniu przyczyniły się do rozwoju i wzrostu prestiżu gminy Gryfice.

 

Podziękowania za całokształt działalności w roku 2019 roku a także w latach wcześniejszych z rąk Burmistrza Gryfic otrzymały:

 

- Nadleśnictwo Gryfice

Serdeczne podziękowanie za sumienną 70-letnią pracę i troskę na rzecz zachowania środowiska naturalnego, szerokiej zakrojonej edukacji ekologicznej oraz wielofunkcyjną gospodarkę leśną.

Początkiem dzisiejszego Nadleśnictwa było Nadleśnictwo Zieleniewo, które powstało 18 czerwca 1945 roku z siedzibą w Trzebiatowie.

W 1947 roku siedzibę nadleśnictwa przeniesiono do Osady Zdrój, a w roku 1949 oficjalnie przyjęło nazwę Nadleśnictwo Gryfice.

Obecny obszar nadleśnictwa wynosi 19.358 hektarów, a gospodaruje na 219 kompleksach leśnych.

Teren nadleśnictwa zajmuje powierzchnię trzech powiatów i 12 gmin, a pas nadmorski to 41 km największy ze wszystkich nadleśnictw nadmorskich.

Średnioroczne pozyskanie drewna w nadleśnictwie wynosi 110.565 metrów sześciennych.

Wysadzanych jest około 900 tysięcy sztuk sadzonek rocznie na areale 150 hektarów.

Posiadają dwa rezerwaty przyrody: „Nadmorski Bór Bażynowy w Mrzeżynie” oraz „Mszar koło Siemidarżna”.

Prowadzą generalnie gospodarkę taką, że „lasów przybywa, a nie ubywa”.

 

- Koło Łowieckie „REGA” w Gryficach

Serdeczne podziękowanie za 60-letnią działalność dla dobra polskiego łowiectwa, piękna naszej przyrody oraz zachowania bogatych tradycji i kultury łowieckiej.

Koło Łowieckie „REGA” w Gryficach zostało założone w 1959 roku.

Dzisiejszy stan osobowy Koła to 58 członków.

Łączna powierzchnia na której prowadzona jest gospodarka łowiecka mająca na celu dbałość o ochronę przyrody oraz zwierzyny tu bytującej to 15.806 hektarów.

W użytkowaniu Koła znajduje się Hubertówka w miejscowości Raduń, która jest chętnie wykorzystywana na spotkania integracyjne przez szkoły, organizacje społeczne czy samorządy.

Z ponad 60 letniej historii mogą pochwalić się wieloma sukcesami kynologicznymi na arenie regionalnej jak i ogólnokrajowej, gdzie Członkowie Koła są stałymi uczestnikami konkursów psów rasy „Gończy Polski” zdobywając tam najwyższe laury.

A ich głównym celem na kolejne lata działalności to, zaszczepienie młodym ludziom zasad etyki i konieczności dbania o przyrodę ojczystą.

Koło może pochwalić się również licznymi sukcesami w Strzelectwie Myśliwskim, gdzie oprócz licznej grupy mistrzów strzeleckich, mają na koncie kilka Wawrzynów Strzeleckich oraz chyba największym sukcesem drużynowego Wicemistrza Polski z roku 2017 w 6 boju myśliwskim, a Wicemistrzem Polski został Marcin Rachwał Prezes Koła Łowieckiego „DZIK”.

 

- Rodzinny Ogród Działkowy „CUKROWNIK” w Gryficach

Serdeczne podziękowanie za 60-letnie podtrzymywanie tradycji działek pracowniczych, organizację licznych przedsięwzięć kulturalnych oraz zdobywanie sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnokrajowym.

Rodzinny Ogród Działkowy „CUKROWNIK” powstał w 1959 roku.

Powierzchnia działalności ogrodu to 68.705 m2 położonych przy ulicy Piastów w Gryficach.

Zrzesza 189 członków gospodarujących na 118 działkach.

Corocznie organizują życie kulturalne ogrodu w postaci konkursów „Piękna Działka Roku”, „Koszy Dożynkowych”, imprez „Dni Działkowca”, „Majówka”.

Zdobywają liczne nagrody na szczeblu województwa jak i krajowym otrzymując w 2018 roku tytuł laureata w krajowym konkursie „Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2018”.

 

- Urszula  DUKIEWICZ

Serdeczne podziękowanie za wieloletnie sprawowanie funkcji Sołtysa Sołectwa Zaleszczyce oraz za branie czynnego udziału w komisjach konkursowych.

Pani Urszula prowadziła gospodarstwo rolne o powierzchni 30 hektarów wraz z mężem przez 34 lata, które przekazała synowi, swojemu następcy, a sama przeszła na zasłużoną emeryturę.

Od 2002 roku jest Sołtysem Sołectwa Zaleszczyce z miejscowościami – Borzyszewo, Jabłonowo i Popiele, jest bardzo trudnym sołectwem ze względu na duże rozgałęzienie stając się w ten sposób jednym z większych sołectw w Gminie Gryfice.

Swoją działalnością przyczyniła się do zrealizowania wielu przedsięwzięć takich jak:

- oświetlenie miejscowości;

- budowa chodnika z Gryfic do Borzyszewa;

- budowa dróg w sołectwie;

- budowa świetlicy wiejskiej w Borzyszewie i wielu innych.

Stale współpracuje z samorządem gminnym przy organizacji konkursów, imprez kulturalnych czy planowaniu działalności na przyszłość.

 

- Henryka i Julian  ZIÓŁKOWSCY - ZAKŁAD  OTYCZNY  H. J. Ziółkowscy s.c. w Gryficach

Serdeczne podziękowanie za ponad 45-letnią działalność gospodarczą na ziemi gryfickiej zapewniając wysoki poziom i jakość swoich usług.

Henryka i Julian ZIÓŁKOWSCY osiedlili się na Ziemi Gryfickiej w 1974 roku i jako pierwsi otworzyli Zakład Optyczny w Gryficach.

W latach 80 ubiegłego wieku kupili działkę budowlaną, wybudowali dom i tym samym na stałe związali się z Gryficami.

Wychowali trójkę dzieci, którzy są również optykami, przez co zapewniona jest ciągłość tej branży.

Zakład Państwa Ziółkowskich wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę przez co zapewniają wysoki poziom i jakość wykonywanych usług.

 

Chór „VIOLA” w Gryficach

Serdeczne podziękowanie za 40-letnią działalność artystyczną, promocję Gryfic na scenach oraz zabezpieczenie kulturalne licznych imprez.

Początki Chóru „VIOLA” w Gryficach sięgają roku 1977, a założycielami byli: świętej pamięci Jan DĄBROWSKI i Edward WOJCIECHOWSKI.

Początkowo zespół liczył 14 osób, ale pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku liczył nawet ponad 40, obecnie to 22 osoby.

Genezą nazwy chóru VIOLA jest altówka dawny włoski z XIV – XVII wieku instrument muzyczny.

Tematyką wykonywanych utworów są pieśni patriotyczne, żołnierskie, sakralne, ludowo-biesiadne, uzależnione od potrzeb i okoliczności.

Występują na scenach krajowych jak i zagranicznych.

W roku 2019 obchodzili swój jubileusz 40 lecia działalności.

Dyrygenci Chóru „VIOLA” to:
w latach 1977 – 2008 Edward WOJCIECHOWSKI;

w latach 2008 – 2010 Izabela KUZIA;

w latach 2010 – 2019 Michał BIERWIACZONEK;

a od października 2019 roku jest Paweł ANTOSIAK,

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Ościęcinie

Serdeczne podziękowanie wszystkim strażakom ochotnikom za stałą pracę społeczną na rzecz mieszkańców naszej Gminy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ościęcinie powstała tuż po wojnie w 1946 roku.

Przez te 74 lata OSP w Ościęcinie było zarządzane zaledwie przez trzech prezesów, licząc z obecnym prezesem, a przez ostatnie 50 lat rodzinnie.

Stan osobowy to 35 członków OSP w tym 13 kobiet, dodatkowo jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców młodszych w ilości 10 młodych strażaków.

W samym 2019 roku uczestniczyli w 25 akcjach bojowych.

Posiadają na stanie nowy nowoczesny Samochód gaśniczy MAN z 2017 roku.

Dodać również można, że na stanie osobowym OSP jest najstarszy kierowca pojazdu gaśniczego w Powiecie Gryfickim. Marek FARMUZ - 37 lat na tym stanowisku a przez ostatnie 24 lata jest również prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ościęcinie.

 

- Krzysztof WILCZYŃSKI - Redaktor Naczelny Tygodnika „GRYFICKIE  ECHA”

Serdeczne podziękowanie za XXV-letnie sumienne przekazywanie informacji z życia naszej Gminy oraz stałą współpracę z lokalnym samorządem.

Swoją działalność rozpoczął wydając pierwszy numer Tygodnika Gryfickie Echa w dniu 26 marca 1994 roku.

Przez te prawie 26 lat ukazało się 1.190 numerów gazety, przyjmując średnio nakład na poziomie tysiąca egzemplarzy i 16 stron w każdym, daje to ponad 19 milionów gazetowych stron zawierających historię naszego regionu.

Początkowo Gryfickie Echa drukowane były w Gryficach na ulicy Brackiej w Firmie BJ PRINT, ale od 01 kwietnia 2012 roku wydawca sam rozpoczął druk gazety stając się wydawcą, wydawnictwem i drukarnią jednocześnie.

Przez ten cały czas konsekwentnie realizując postanowienie nie goniąc za sensacją, dokumentują życie mieszkańców na Ziemi Gryfickiej.

Gazeta jest wielką kroniką tego, co spotkało ludzi nie tylko w Gryficach, ale i w innych miastach powiatu. traktując wszystkich swoich czytelników jednakowo.

 

Noworoczne spotkanie to też okazja do podsumowania organizowanych przez gminę konkursów:

 

Podsumowanie ogłoszonej 10 czerwca 2019 roku czwartej edycji konkursu „Nasza wieś najładniejsza”:

Do udziału w Konkursie zgłosiło się osiem miejscowości.

Komisja konkursowa szczegółowo przyjrzała się miejscowościom, które zgłosiły się do konkursu, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • utrzymanie czystości i porządku przy drogach;
  • utrzymanie czystości i porządku przy obiektach użyteczności publicznej;
  • estetyczny wygląd posesji;
  • segregacja odpadów.

 

A oto uczestnicy i laureaci konkursu –

Podziękowania za zgłoszenie i udział w Konkursie – pamiątkowe dyplomy otrzymują:

  • Miejscowość Smolęcin i Sołtys Paweł ŁUGOWSKI
  • Miejscowość Przybiernówko i Sołtys Daniel KUREK
  • Miejscowość Rotnowo – Skowrony i Sołtys Elżbieta WALCZAK
  • Miejscowość Kołomąć i Sołtys Sławomir ZIELIŃSKI

 

Zgodnie z regulaminem III miejsce i nagrody po 10.000,00 zł:

Otrzymują:

Miejscowość Trzygłów:

- odbierają - Sołtys Brygida LISIAK i członek Rady Sołeckiej Anna PRZEPIÓRA

Miejscowość Świeszewo
odbiera Sołtys Teresa BŁASZCZYK oraz członek Rady Sołeckiej Barbara RODKIEWICZ

Miejscowość Stawno
- odbiera Sołtys Paulina RZANIAK

 

 

Kolejne Rozstrzygnięcie Konkursu to „Najpiękniejszy balkon, posesja, zagroda, teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”:

W kategorii BALKON zgłosiły się cztery osoby i tak:

Jadwiga KORDOWICZ,

Paulina RZANIAK,

Roksana MATRUNIONEK  - uhonorowane okolicznościowym dyplomem.

Zwycięzca w tej kategorii Honorata KAMIŃSKA odebrała dyplom wraz z czekiem:

 

W kategorii POSESJA deklaracje do udziału w konkursie zgłosiło się dziewięć osób:

Wiesława KOPEĆ;

Jadwiga PAWLAK;

Danuta ZAJĄCZKOWSKA;

Jerzy BEKMAN;

Monika KRZYWAK;

Monika SZAFRAŃSKA;

Beata JASKUŁA;

Agnieszka JANEK – podziekowania i dyplomy.

Zwycięzcą w kategorii posesja został Stefan WYBORSKI -  odebrał dyplom oraz czek.

 

W kategorii ZAGRODA do konkursu zgłosiły się dwie osoby:

Marek WÓJCIK - uhonorowany dyplomem.

Zwycięzcą została Jadwiga TORCHAŁA – uhonorowana dyplomem oraz nagrodą.

 

W kategorii – TEREN WOKÓŁ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ do udziału w konkursie zgłosiły się cztery wspólnoty:

- Wspólnota Mieszkaniowa ul. Mickiewicza 2 – dyplom odbiera Grzegorz SZCZUDŁO;

- Wspólnota Mieszkaniowa „Wspólny Dom” z Prusinowa – dyplom odbiera Sylwia ZIELIŃSKA;

Wspólnota Mieszkaniowa Stawno 11, 12, 13 – dyplom odbiera Paulina RZANIAK;

Zwycięża w tej kategorii Wspólnota Mieszkaniowa Akacjowa 1A-D - dyplom i nagrodę odbiera Członek Zarządu Wspólnoty Stanisław BROŹ.

 

Artystyczne podsumowanie spotkania to koncert „Wspomnień czar… Przedwojenna Madame” który poprowadził Dariusz Koronczewski.

Po koncercie Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł zaprosił wszystkich na poczęstunek do kawiarni Gryfickiego Domu Kultury.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test