Reklama

Polskie projekty w finale konkursu o tytuł Europejskiej Fasady Roku!

Międzynarodowe jury Life Challenge 2020 zakończyło pierwszy etap oceniania kandydatów do tytułu Europejskiej Fasady Roku, wyłaniając tym samym finalistów tegorocznej edycji zmagań. W TOP 36 znalazły się 4 realizacje z naszego kraju.
Polskie projekty w finale konkursu o tytuł Europejskiej Fasady Roku!

Autor: Fot. Baumit

Do konkursu Life Challenge 2020 zgłoszono 385 fasad z 26 krajów (w Polsce wybranych uczestników konkursu Fasada Roku 2018 i 2019), wszystkie zrealizowane z wykorzystaniem technologii Baumit. W pierwszym etapie międzynarodowe jury głosując online wyłoniło 36 projektów – po 6 z każdej kategorii, które zmierzą się ze sobą ponownie w wielkim finale. Wśród nich znalazły się 4 projekty z Polski, każdy w innej kategorii – taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii konkursu Life Challenge, która sięga 2014 roku.

 

W kategorii budynków jednorodzinnych w grze o zwycięstwo wciąż pozostaje Inscribed w Konopiskach autorstwa pracowni FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik.

 

Wśród budynków po termomodernizacji szansę na wygraną wciąż ma Przedszkole nr 43 w Zabrzu, za którym stoi biuro PROJEKTPLUSARCHITEKCI.

 

Swojego reprezentanta mamy nadal także w kategorii „renowacja historyczna”. To Muzeum Regionalne w Kozienicach, którego remont na poziomie elewacji wykonała Korporacja Budowlana DARCO Dariusz Żak.

 

W kategorii specjalnej – „Stunned by Texture” o tytuł wciąż walczy krakowskie osiedle #dobrego 3 projektu spółki UCEES.  

 

Już teraz możemy mówić o dużym sukcesie polskiej architektury na arenie międzynarodowej. Ale, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, nie przestajemy trzymać kciuków za nasze projekty – wszystkie, nie tylko nominowane do wielkiego finału.

 

Przypomnijmy, że na stronie internetowej www.lifechallenge.baumit.com do 15 kwietnia br. trwa głosowanie internautów, którzy docelowo stworzą swój niezależny ranking europejskich fasad. Co więcej, każdy z nas może wcielić się w rolę jurora i poddać ocenie każdego z kandydatów do tytułu, przypisując mu od 1 do 5 gwiazdek.

 

Wróćmy jednak do finalistów wyłonionych przez panel 13 niezależnych ekspertów. W o­­­statniej fazie głosowania międzynarodowe jury podda 36 nominowanych projektów ponownej ocenie i wybierze zwycięzców, na których oprócz prestiżowego tytułu czekają również bonusy finansowe. Triumfator każdej kategorii otrzyma 3 300 euro, natomiast laureat nagrody głównej Life Challenge Award 2020 – najlepsza z najlepszych fasad – zainkasuje dodatkowo 6 600 euro. Kto ma najlepsze fasady w Europie? Przekonamy się już wkrótce.

 

Więcej informacji na stronach:

 

lifechallenge.baumit.com

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 


Dom jednorodzinny w Konopiskach – finalista Baumit Life Challenge 2020 w kategorii „budynek jednorodzinny”

Przedszkole nr 43 w Zabrzu – finalista Baumit Life Challenge 2020 w kategorii „budynek po termomodernizacji”

Muzeum Regionalne w Kozienicach – finalista Baumit Life Challenge 2020 w kategorii „renowacja historyczna”

Osiedle #dobrego 3 w Krakowie – finalista Baumit Life Challenge 2020 w kategorii specjalnej „Stunned by texture”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test