Reklama

Termo Organika mecenasem sztuki - Ruszyły przygotowania do charytatywnego spektaklu

Omenaa Mensah, pomysłodawczyni unikatowego, komediowego spektaklu o tolerancji, przedstawiła jego szczegóły oraz zaprezentowała tworzący go zespół złożony z plejady polskich aktorów. Sztukę wyreżyseruje Ewa Kasprzyk, a koordynatorem artystycznym projektu został Olaf Lubaszenko. Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto budowy szkoły dla dzieci ulicy, którą fundacja Omeny Mensah buduje w Ghanie. Termo Organika, największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń, została jednym z głównych partnerów artystycznego przedsięwzięcia.
Termo Organika mecenasem sztuki  - Ruszyły przygotowania do charytatywnego spektaklu
Patricia Kazadi, Omenaa Mensah, CZARNO TO WIDZĘ, spotkanie prasowe, fot.WBF

Sztuka w zabawny sposób porusza ważne zagadnienia dotyczące tolerancji w naszym kraju. W amatorskiej grupie pieśni i tańca koegzystują ze sobą osoby o kompletnie odmiennych światopoglądach. To w oczywisty sposób prowadzi do konfliktów, które tworzą dramatyczno- komediowe sytuacje. Autorem sztuki pod roboczym tytułem „Czarno to widzę” jest Marcin Szczygielski.

- Wprawdzie spektakl będzie o rzeczach ważnych i poważnych, ale będzie to komedia, na której wszyscy będziemy się dobrze bawić - zapowiada Omenaa Mensah, która do współpracy zaprosiła doskonałych twórców i aktorów. - Sztukę wyreżyseruje Ewa Kasprzyk - opowiada Omenaa. - Olaf Lubaszenko, który był przy narodzinach tekstu sztuki, został koordynatorem artystycznym.

W spektaklu zagrają: Ewa Kasprzyk, Dorota Stalińska, Katarzyna Glinka, Laura Samojłowicz, Patricia Kazadi, Ifi Ude, Piotr Zelt, Bartosz Obuchowicz, Lesław Żurek, Damian Kulec, Stefano Terrazzino i Wojciech Medyński.

- Od ponad dwóch lat wspieramy naszą ambasadorkę Omenę Mensah w budowie szkoły w Ghanie. Angażujemy się w najważniejsze charytatywne projekty organizowane przez Omenaa Fundation - mówi Witold Rams, vice – prezes i członek zarządu Termo Organiki. – Liczymy, że tak jak zapowiadała Omenaa, sztuka będzie łączyć ludzi i choć w niewielkim stopniu pozytywnie wpłynie na zwiększenie świadomości oraz tolerancji u osób, które zechcą ją obejrzeć.

Premiera spektaklu odbędzie się 23 stycznia 2020 roku w nowej sali teatralnej DOMU KULTURY ŚWIT w Warszawie. Po premierze zespół będzie jeździł ze sztuką po całej Polsce. Na początku odwiedzi Sosnowiec, Oświęcim, Częstochowę, Płock, Poznań, Wrocław, Gdynię, Łódź, a także zagości w wybranych miastach Europy. 11 października 2020 roku odbędzie się premiera spektaklu w Londynie. Producentem spektaklu jest firma TEATR MY. Autorem projektu scenografii jest Piotr Stachurski, a kostiumy przygotuje Ewa Gdowiok.

 

Bilety na spektakle, z których znaczna część dochodu zostanie przeznaczona na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, będą dostępne w sprzedaży od początku października.

O szkole w Ghanie

Omenaa Mensah od dwóch lat buduje szkołę w Ghanie dla dzieci, które z ulicy trafiają do ośrodka „Don Bosco” w Temie. W Ghanie dzieci pochodzące z biednych rodzin właśnie na ulicy szukają jedzenia i pracy. Niejednokrotnie zdarza się, że już kilkulatkowie zamiast chodzić do szkoły, na którą nie stać ich rodziny, niemalże niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb, w zamian za swoją pracę otrzymując jedynie posiłek. Specjalna jednostka policji stara się dotrzeć do takich dzieci i im pomóc, dlatego trafiają one pod opiekę ośrodka „Don Bosco”, gdzie znajdują schronienie i regularny posiłek. Celem ośrodka jest także edukacja podopiecznych, tak aby mogły zdobyć wykształcenie, a tym samym w dorosłym życiu mieć szansę na dobrą pracę i wyrwanie z zaklętego kręgu nędzy. Aktualnie dzieci uczą się w prowizorycznych pomieszczeniach ośrodka, gdzie na co dzień śpią, jedzą i spędzają cały pozostały czas. Ponad 4 lata temu, gdy Omenaa trafiła do ośrodka, poznała jego podopiecznych oraz ich dramatyczne historie. Zdecydowała, że zrobi wszystko, żeby wybudować dla nich szkołę z prawdziwego zdarzenia. W tym właśnie celu założyła fundację Omenaa Foundation i rozpoczęła żmudny proces pozyskiwania finansowania inwestycji, organizując wiele aukcji charytatywnych oraz projektów specjalnych, z czego kolejny stanowi spektakl o roboczym tytule „Czarno to widzę”, który nie tylko wesprze szczytną inwestycję, ale też szeroko wpłynie na świadomość i tolerancję społeczeństwa.

 


Ewa Kasprzyk, Marcin Szczygielski, CZARNO TO WIDZĘ, spotkanie prasowe fot.WBF

Ewa Kasprzyk, Olaf Lubaszenko, Dorota Stalińska, CZARNO TO WIDZĘ, spotkanie prasowe, fot.WBF

Katarzyna Glinka, CZARNO TO WIDZĘ, spotkanie prasowe podczas, fot.WBF

Piotr Zelt, CZARNO TO WIDZĘ, spotkanie prasowe, fot.WBF


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Massage for Elderly NYC 20.09.2019 05:15
Komentarz usunięty

scr888 download test Id 19.09.2019 23:49
Komentarz usunięty

live casino pa 18.09.2019 04:47
Komentarz usunięty

918kiss login 17.09.2019 19:16
Komentarz usunięty

mobile slot car hire sydney 17.09.2019 04:12
Komentarz usunięty

918kiss 17.09.2019 00:05
Komentarz usunięty

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test