Jak trenować na redukcji

W związku z tym, że w społeczeństwie panuje obecnie moda na szczupłe i dobrze wyrzeźbione ciało, coraz więcej osób zaczyna cykl na redukcję. Polega on na wykonywaniu konkretnych ćwiczeń, przestrzeganiu odpowiedniej diety oraz spalaniu w ten sposób zbędnej tkanki tłuszczowej. W celu zgubienia zbędnych kilogramów, sportowcy przestrzegają kilku istotnych zasad, które opisano w poniższym artykule. Tekst ten ma na celu uświadomić sportowców, że budowanie szczupłej sylwetki jest długotrwałym, trudnym i dość skomplikowanym procesem. Nie oznacza to jednak, że nie można go przyspieszyć oraz sprawić, że jego efekty będą jeszcze bardziej imponujące dla otoczenia. W tym celu wystarczy bowiem przestrzegać poniższych zasad, nastawionych na optymalne, czyli najlepsze i najbezpieczniejsze budowanie szczupłej figury.
  • 12.10.2023 11:26
Jak trenować na redukcji

 

Od czego zacząć redukcję tkanki tłuszczowej

Najważniejsze zawsze jest motywacja. Jeżeli człowiek jest zmotywowany, to jest w stanie osiągnąć wszystko. Jeżeli jednak w jego głowie pojawią się wątpliwości lub wymówki, straci on szansę na osiągnięcie swojego celu sportowego. Zamiast więc pochopnie podejmować decyzję o zmianie stylu swojego życia, warto zastanowić się, czy pojawiająca się w danym momencie motywacja do zrzucenia zbędnych kilogramów jest czymś trwałym i możliwym do podtrzymania przez długi czas.
Jeżeli sportowiec zdecyduje, że jego motywacja jest wystarczająca do podjęcia próby zbudowania wymarzonej sylwetki, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego skomplikowanego procesu oraz sposobów na jego przetrwanie. W tym celu, warto przede wszystkim odwiedzić strony dla sportowców, dostępne w Internecie, typu: blogi dla kulturystów, vlogi dla sportowców siłowych czy fora dla sportowców sylwetkowych. Każda z tych stron posiada bowiem porady oraz wskazówki pochodzące od zawodowych sportowców, którym udało się osiągnąć sukces.
Początkujący sportowiec powinien zdać sobie sprawę z tego, że budowanie wymarzonej sylwetki opiera się na trzech elementach. Mowa przede wszystkim o intensywnych treningach, wykonywanych regularnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu bądź masy własnego ciała. W tym celu sportowiec powinien zapisać się na siłownię lub dowiedzieć się, jak ćwiczyć, aby osiągnąć oczekiwane przez niego efekty.
Nawet najlepszy trening nie da żadnych rezultatów, jeżeli nie zostanie połączony z prawidłową dietą oraz regeneracją organizmu. Te dwa czynniki bardzo mocno wpływają na powodzenie całego przedsięwzięcia, polegającego na budowaniu wymarzonej sylwetki. Właśnie dlatego, nie należy ich bagatelizować, ani tym bardziej pomijać. W przypadku natomiast wątpliwości, co do treningu, odpoczynku, czy diety, zawsze warto skontaktować się ze specjalistami, typu: dietetyk bądź trener personalny. Osoby te są w stanie najlepiej pomóc sportowcowi oraz wspólnie z nim sporządzić prawidłowy plan działania na kilka najbliższych tygodni. W takim planie należy bowiem uwzględnić nie tylko plan treningowy, ale przede wszystkim plan żywieniowy. Z jednej bowiem strony, sportowiec musi dostarczyć organizmowi materiałów budulcowych, ale z drugiej strony musi też te materiały dostarczyć do konkretnych partii mięśniowych, aby osiągnąć ich przyrosty.

Jak zbudować mięśnie brzucha

W celu zbudowania tak zwanego "sześciopaku" na brzuchu, sportowiec powinien przede wszystkim zadbać o prawidłową dietę oraz regularne treningi.
Treningi mogą być wykonywane w domu lub na siłowni. Na mięśnie brzucha bardzo dobrze wpływają bowiem ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała typu: brzuszki, skłony oraz przysiady. Z drugiej jednak strony, bardzo dobre są również ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, do których należą między innymi: martwy ciąg, wioślarz czy podnoszenie ciężarów.
Wybór ćwiczeń jest indywidualną sprawą każdego sportowca. Powinien on jednak pamiętać o dostosowaniu treningu do swoich potrzeb oraz możliwości. Tylko w ten sposób jest on bowiem w stanie osiągnąć optymalne rezultaty, przy braku jakichkolwiek kontuzji. Właśnie dlatego, bardzo duża część sportowców korzysta z usług trenera personalnego, którego można spotkać m.in. na siłowni.

Dieta na redukcje

Nawet najlepiej przeprowadzony trening nie daje pożądanych efektów, jeżeli nie jest połączony z odpowiednią regeneracją oraz dietą. Ta druga powinna natomiast scharakteryzować się konkretnymi zasadami. Ich nieprzestrzeganie powoduje brak jakichkolwiek efektów oraz zwiększone ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Właśnie dlatego, początkujący sportowcy zaczynają redukowanie tkanki tłuszczowej od wizyty u dietetyka. W czasie takiego spotkania powstaje bowiem specjalny plan żywieniowy, dostosowany do indywidualnego sportowca. Z jednej strony, daje on najlepsze efekty, a z drugiej zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Jest to zatem podwójna korzyść dla sportowca, który samodzielnie nie zawsze jest w stanie opracować najlepsze menu.
W diecie sportowca sylwetkowego, bądź siłowego, dążącego do redukcji tkanki tłuszczowej, powinny znaleźć się przede wszystkim owoce oraz warzywa, typu jabłko czy marchewka. Ponadto, zawodnik powinien sięgać też po produkty pełnoziarniste oraz nabiał. Dzięki temu, dieta sportowca jest urozmaicona, dostarcza mu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów oraz zapewnia mu ujemny bilans kaloryczny, niezbędny do zrzucenia nadmiaru kilogramów.
Prawidłowa dieta sportowca siłowego lub sylwetkowego nie przewiduje picia alkoholu, słodzonych napoi oraz słodkich, naturalnych soków. W zdrowym jadłospisie na redukcję nie znajdują się również: fast foody, słodycze, słone przekąski oraz smażone potrawy. Każda z tych rzeczy powoduje bowiem pojawienie się w organizmie wyłącznie pustych kilokalorii, odpowiedzialnych za przybieranie na wadze.
Każdy sportowiec powinien również dbać o to, aby jego organizm się nie odwodnił. W tym celu warto go odpowiednio nawadniać, pijąc minimum 2 l wody dziennie lub więcej, jeżeli sportowiec traci ją w czasie treningów.
Na koniec warto też dodać, że nie ma czegoś takiego, jak idealna dieta. Oznacza to, że sportowiec zawsze ma jakieś braki w jadłospisie, związane z witaminami oraz minerałami. Właśnie dlatego, spotkanie z dietetykiem jest tak istotne. Specjalista ten może bowiem wskazać suplementy diety, po jakie warto sięgnąć w indywidualnym przypadku.

Suplementy kulturysty: białko (zwierzęce i roślinne), aminokwasy (bcaa i eaa), kreatyna, beta alanina, witaminy i minerały
Rynek sterydów anaboliczno-androgennych oraz suplementów diety jest bardzo dobrze rozwinięty. Oznacza to, że sportowiec może zaopatrzyć się w tego typu środki nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko mieć Internet oraz chwilę wolnego czasu na przejrzenie dostępnych tam ofert.
Najpopularniejszymi suplementami diety na redukcję są obecnie:

  • białko, gdyż stanowi materiał budulcowy, niezbędny do wyrzeźbienia idealnego ciała. Obecnie można kupić białko roślinne oraz białko zwierzęce, doskonale sprawdzające się w przypadku osób aktywnych fizycznie, pobudzających swój organizm do działania,
  • aminokwasy rozgałęzione BCAA i EAA, które powodują zwiększoną produkcję hormonu wzrostu, odpowiedzialnego za ogólną wytrzymałość oraz wydolność organizmu sportowca,
  • kreatyna, odpowiedzialna za wzrost siły oraz energii u zawodnika,
  • beta alanina, poprawiająca zdolności wysiłkowe,
  • witaminy i minerały, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Niezależnie od tego, po które z tych środków sięgnie sportowiec, zawsze osiągnie on doskonałe efekty, w postaci lepszej wydolności całego organizmu, poprawy odporności oraz zwiększenia swojej kondycji. Właśnie dlatego, suplementy diety cieszą się tak dużą popularnością i są tak chętnie poszukiwane w sklepie ze sterydami.

--- Artykuł sponsorowany ---


test