Reklama

Internauci mogą już głosować w plebiscycie Fasada Roku 2023

Od 1 kwietnia architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zgłaszać budynki do konkursu Fasada Roku 2023, by zawalczyć o nagrody oraz uznanie w branży architektoniczno-budowlanej. Na starcie ogólnopolskiej rywalizacji zameldowali się już pierwsi uczestnicy. Można już oceniać kandydujące budynki – 1 maja br. na stronie konkursu uruchomione zostało bowiem głosowanie internautów. Tym samym każdy może wcielić się w rolę jurora i wesprzeć swoich faworytów do zwycięstwa w plebiscycie.
Internauci mogą już głosować w plebiscycie Fasada Roku 2023

Konkurs, którego celem jest docenienie architektury, pozytywnie wpływającej na nasze otoczenie, wystartował 1 kwietnia w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek niemieszkalny, budynek po termomodernizacji oraz budynek zabytkowy po renowacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują tak uznane organizacje jak Izba Architektów  Rzeczypospolitej Polskiej  (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). 

 

Pierwsi kandydaci na starcie

 

Na liście uczestników, którzy w tym roku będą walczyć o prestiżowy tytuł, pojawiły się już pierwsze budynki z elewacją wykończoną kompletną technologią Baumit, m. in. z Gdańska, Gdyni, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Szklarskiej Poręby, Poznania, Warszawy czy Wrocławia. Warto regularnie zaglądać na stronę konkursu, bo ciekawej architektury będzie z każdym dniem przybywać. Skąd to wiemy? Wystarczy wrócić pamięcią do ubiegłorocznej edycji, która zgromadziła na starcie blisko 300 realizacji z całej Polski. 

 

O tym, które budynki zdobędą tytuł „Fasada Roku 2023” i zakwalifikują się do międzynarodowej fazy elewacyjnych zmagań – Baumit Life Challenge 2024, zdecyduje w listopadzie br. specjalnie powołane jury, złożone z wysokiej klasy architektów, doświadczonych ekspertów budowlanych oraz dziennikarzy reprezentujących czołowe media branżowe. Dodatkowo, osoba/podmiot zgłaszający zwycięski obiekt do konkursu, otrzyma dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. 

 

Internauci wchodzą do gry

 

Jednak nie tylko eksperci zabiorą swój głos w konkursie. Otrzymali go także internauci, którzy od 1 maja br. mają możliwość oceny wszystkich kandydatów, biorących udział w rywalizacji.

 

Tak, tak, ocenić można dowolną liczbę realizacji. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, przyznając kandydatom odpowiednią liczbę gwiazdek, od 1 do 5 – w zależności od stopnia upodobania. Głosy będą zbierane do końca października br. 

Projekty, które uzyskają najwyższą w swojej kategorii notę od publiczności, otrzymają specjalny tytuł „Fasada Roku 2023 – Wyróżnienie internautów".  

 

Branżowe wsparcie

 

Idea konkursu Fasada Roku każdego roku spotyka się z uznaniem środowisk branżowych. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Ideę wspierają także redakcje takich periodyków jak: Architektura & Biznes”, „Architektura Murator”, „Budujemy Dom”, „Dom z ogrodem”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, obud.pl i sztuka-architektury.pl.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test