Reklama dotacje rpo

To już 20 lat, od kiedy ruszyły w ZPSB studia w języku angielskim

Studia angielskojęzyczne w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu obchodzą w tym roku swoje 20-lecie. Do dzisiaj, różne programy studiów w jęz. angielskim, ukończyło tu ponad 500 osób z ponad 30 krajów świata.
To już 20 lat, od kiedy ruszyły w ZPSB studia w języku angielskim

 − Nasza uczelnia była jedną z pierwszych szkół wyższych w Polsce, która stworzyła ofertę studiów dla obcokrajowców. Zaczynaliśmy w roku 2000 od tzw. Studium Biznesu Międzynarodowego. Dziś naszych absolwentów międzynarodowych liczymy w setkach. Mamy już swoich alumnów w Azji, Afryce, w Amerykach Północnej i Południowej, no i oczywiście w Europie. Kilkoro z nich poczuło się u nas tak dobrze, że po studiach zdecydowali się zamieszkać w Polsce − opowiada prof. Aneta Zelek, Rektor ZPSB, ówcześnie jako Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu, odpowiedzialna za Studium Biznesu Międzynarodowego.

Pierwsze studia po angielsku ruszały z myślą głównie o studentach Erasmusa. Rok później powstała już osobna specjalność, prowadzona w całości po angielsku, gdzie studiowali głównie Polacy i dodatkowo studenci Erasmusa. Były to prestiżowe studia dla osób naprawdę ambitnych. Od 2006 roku Uczelnia rozpoczęła rekrutację studentów z zagranicy, głównie z krajów azjatyckich, Indii, Bangladeszu, Nepalu. Wówczas co roku ściągało tu kilkudziesięciu nowych słuchaczy zagranicznych. W kolejnych latach, kontakty rekrutacyjne poszerzały się, również na inne kontynenty. Pierwszym koordynatorem rekrutacyjnym studentów zagranicznych został absolwent pierwszej edycji tych studiów.

Dzisiaj nasz Departament International Business Sudies zaprasza obcokrajowców i rodaków na studia z zakresu biznesu globalnego na I i II stopniu. Ta oferta cieszy się wielkim zainteresowaniem, i choć nie są to tanie studia, co roku gościmy w naszych murach kolejnych obcokrajowców − mówi prof. Zelek. − W ten sposób budujemy naszą międzynarodową reputację i międzynarodową społeczność alumnów ZPSB. Już wkrótce planujemy uruchomić angielskojęzyczne studia inżynierskie z zakresu Computer Science, czyli Informatyki − podsumowuje prof. Zelek.

Międzynarodowe studia International Business Studies (IBS) obecnie funkcjonują w ZPSB jako studia dzienne. Cały program jest w języku angielskim. Taka propozycja przyciąga zainteresowanie zarówno obcokrajowców, jak i Polaków, którzy myślą o karierze w międzynarodowym biznesie oraz chcą doskonalić język angielski w międzynarodowym środowisku. Studiujący przyjeżdżają tu z najróżniejszych krajów i prawie wszystkich kontynentów - np. z Danii, Francji, Namibii, Włoch, Nigerii, Iraku, Turcji, Niemiec, Ukrainy, Egiptu, Norwegii, Rosji, a nawet z Indii, Pakistanu czy Kanady.

Nasi studenci IBS to wspaniali, niezwykle różni ludzie. Często pobyt na naszej Uczelni to ich pierwszy kontakt z Polską, a nawet z Europą. Pomagamy im od samego początku, w załatwianiu wiz, znalezieniu mieszkania i zaklimatyzowaniu się w mieście. Studenci integrują się całkiem dobrze, często razem spędzają wolny czas. My staramy się uczyć ich Polski, pokazujemy nasze zwyczaje, wspólnie na Uczelni obchodzimy Święta, ubieramy choinkę czy objadamy się pączkami w Tłusty Czwartek. Przy innych okazjach to nasi studenci dzielą się zwyczajami swoich krajów, organizując np. obchody swoich świąt narodowych, jak Diwali, hinduistyczne święto światła z pokazami tańca – opowiada Joanna Latuszek, Prodziekan ds. studentów międzynarodowych w ZPSB.

* * *

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – Założona w 1993 roku jako jedna z pierwszych niepublicznych uczelni w Polsce, najstarsza i największa prywatna instytucja edukacyjna na Pomorzu Zachodnim. Uczelnia o praktycznym profilu kształcenia, przygotowująca profesjonalne kadry menedżerskie dla nowoczesnej gospodarki. Oferuje studia I i II stopnia na kierunkach: Ekonomia, Zarządzanie (w tym studia IBS w języku angielskim), Informatyka, Pedagogika - w Szczecinie oraz wydziałach zamiejscowych w Gryficach, Stargardzie i Świnoujściu. Ponadto prowadzi kilkanaście kierunków studiów podyplomowych, w tym profesjonalne studia menedżerskie Executive MBA.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 3°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test