Reklama

Znak 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2020

Od 2018 roku Rada Artystyczna Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt powierza opracowanie wizualnej interpretacji festiwalu młodemu artyście związanemu ze Szczecinem. Dotychczas znaki zaproponowali Piotr Depta-Kleśta oraz Dawid Czajkowski. 55. edycji Kontrapunktu towarzyszyć będzie opracowanie KAROLINY GOŁĘBIOWSKIEJ.
Znak 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2020

Artystka nawiązała w nim do tegorocznego motta festiwalu, którym jest PRAWDA, czyli pierwsze z transcendentaliów platońskich. Trzy najbliższe edycje Kontrapunktu opierać się będą na wartościach, które pozwalają przekraczać, wykraczać poza, przewyższać, budzić dyskusję, potrzebę zadawania pytań, a wreszcie poddawać krytyce i deklarować poglądy. Naczelne i najbardziej doskonale, według Platona idee: Prawda/Dobro/Piękno stały się podstawą myśli humanistycznej na wiele stuleci. Są przedmiotem odwiecznego dyskursu filozoficznego, ciągłego obalania i budowania. Ta triada ma być jednak dla twórców Kontrapunktu jedynie swoistym punktem wyjścia – ma wyznaczać szerokie pole dyskursu i refleksji, a w praktycznym ujęciu mobilizować twórców zaproszonych do współpracy i ułatwić selekcję najlepszych spektakli.

Karolina Gołębiowska: Inspiracją dla mnie były słowa Wernera Herzoga: „Nie istnieje taki podział: po jednej stronie rzeczywistość, a po drugiej – fikcja. Jest tylko poszukiwanie prawdy, rodzaj śledztwa, tropienia kondycji ludzkiej". Zaproponowałam zatem znak oparty na konstrukcji typograficznej złożonej ze znaków zapytania. Prawda, którą mam na myśli, to także nieustanne dążenie do niej - stąd ma przywodzić na myśl znak nieskończoności. Wreszcie to nawiązanie do znaku Yin i Yang czyli filozofii która nie pozwala, podobnie jak w rozumieniu Herzoga, przeciwstawiać sobie rzeczy i jednoznacznie je definiować, a więc niemożliwe jest określenie "jedynej prawdy".

______________________________________

Karolina Gołębiowska (ur. 1990 r.) – ukończyła studia na kierunkach grafika i fotografia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje w różnych mediach m.in: grafika, fotografia, film, rzeźba. Często eksperymentuje wykorzystując w swoich pracach niestandardowe materiały. W swojej twórczości dotyka tematów związanych z historią i współczesnymi zjawiskami społecznymi i politycznymi. Jej prace pokazywane były w kraju i za granicą, m.in: w Polnisches Institut w Berlinie (2017), podczas festiwalu Pomnikomania w Warszawie (2019). Jest laureatką nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom artystyczny w 2014 roku, finalistką konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2019) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu O!Pla (2018). Pracuje jako asystentka w Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test