Reklama

Doktoranci z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT laureatami programu „Lider”

Mgr inż. Paulina Bednarczyk oraz mgr inż. Paweł Adamski zostali docenieni przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i dołączyli do grona 42 utalentowanych młodych naukowców z całego kraju. Na przeprowadzenie swoich innowacyjnych badań otrzymali prawie 3 mln zł.
Doktoranci z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT laureatami programu „Lider”

Zakończyła się 10. edycja programu „Lider”, skierowanego do młodych naukowców, którzy poszerzają swoje kompetencje w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym podczas realizacji projektów, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne oraz posiadają potencjał wdrożeniowy.

 

Program „Lider” od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wnioskodawców, co potwierdza rosnąca z każdym rokiem liczba osób aplikujących o środki. Wyraźnie widać, że młodzi, zdolni badacze na starcie kariery naukowej mają ambitne pomysły z potencjałem do komercjalizacji i zapał, by je realizować - wyjaśnia prof. Grzegorz Wrochna, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

W 10. edycji programu do zaszczytnego grona liderów dołączyło 42 zdolnych badaczy, którzy otrzymali łącznie 60 milionów złotych na prowadzenie innowacyjnych badań. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 stycznia br. w Warszawie, odebrali oni wyróżnienia oraz symboliczne czeki z rąk wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Grzegorza Wrochny oraz dyrektora NCBR dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego.

Laureaci programu to odważne osoby, które podjęły wyzwanie i chcą inicjować autorskie badania naukowe, tworzyć zespoły badawcze oraz zarządzać całym projektem. Dla nich to ogromna szansa i odpowiedzialność. Dla NCBR to perspektywa poszerzenia grona beneficjentów o ambitną, wyspecjalizowaną kadrę, doskonale rozeznaną w ekosystemie polskich i światowych innowacji. Z kolei dla nas wszystkich to szansa na wynalazki, które zrewolucjonizują konkretne obszary naszego życia –powiedział dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.

Mgr inż. Paweł Adamski (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT) w ramach przyznanych środków (1,5 mln zł) zbada nowe katalizatory, które będą mogły znaleźć swoje zastosowanie w zakładach chemicznych produkujących nawozy azotowe. Mgr inż. Paulina Bednarczyk (WTiICh) wraz ze swoim zespołem badawczym opracuje inteligentne (samonaprawialne) powłoki lakierowe sieciowane technikami UV/LED. Łączna wartość projektu to 1,3 mln zł.

 

Do 10. edycji programu „Lider” swoje pomysły zgłosiło 233 młodych badaczy z całej Polski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

cialis.com 27.01.2020 22:06
Komentarz usunięty

cialis on line 27.01.2020 15:14
Komentarz usunięty

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test