Reklama

Dalsze losy repatriowanych z Wołynia Premiera drugiej części sagi Na obcej ziemi Joanny Jax

Joanna Jax nie zwalnia tempa i przychodzi do swoich czytelników z drugą częścią sagi Na obcej ziemi. Powieść Czas Pokuty skupia się na dalszych losach bohaterów poznanych w cyklu Saga Wołyńska. Jak potoczą się dalej losy Wissariona, Nadii, Marcela i Marty, którzy w powieści Na obcej ziemi musieli pogodzić się z przymusowym wysiedleniem z Wołynia i odnaleźć w nowej sytuacji? Wydawnictwo Skarpa Warszawska oddaje w ręce czytelników kolejne dzieło autorstwa uwielbianej przez rzesze fanów Joanny Jax.
Dalsze losy repatriowanych z Wołynia Premiera drugiej części sagi Na obcej ziemi Joanny Jax

Do końca swych rządów komuniści wpierali nam, że „ewakuacja” Polaków z Kresów Wschodnich to repatriacja, czyli powrót do prawdziwej ojczyzny. Wmawiano nam także, że to jedyne rozsądne działanie, a propaganda przedstawiała je jako „powrót do korzeni”. W rzeczywistości powrót na Ziemie Odzyskane był bezwzględną akcją wysiedleńczą, o której powinno mówić się równie często co o przymusowym wysiedleniu Żydów w roku 68’. Temat ten postanowiła podjąć Joanna Jax – z punktu widzenia ludzi, którzy na decyzji władzy komunistycznej ucierpieli…

Pierwsza część sagi Na obcej Ziemi

Nowe Życie opowiada poruszającą historię ludzi, którzy muszą zacząć budować swoje życie od nowa, w zupełnie obcym i nieznanym miejscu. Po opuszczeniu Wołynia, bohaterowie sagi wołyńskiej – Wissarion, Nadia, Marcel oraz Marta z bratem – przyjeżdżają do Wrocławia, by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Czasy PRL-u i rządzące nimi prawa szybko dają się im we znaki, a realia okazują się być zupełnie inne od tych przedstawianych przez radziecką prasę propagandową. Pierwsze zderzenie z socjalizmem okazuje się bolesne, okrutne i dostarczające ogromnego zawodu.

Druga – PREMIEROWA – część sagi Na obcej Ziemi

Nawet nie próbował się zastanawiać nad rozwiązaniem tej sytuacji. Znaleźli się z Nadią w pułapce, z której nie było wyjścia. Kolejny raz ją zawiódł, a sam za chwilę umrze. Może nie od razu, ale na pewno do tego dojdzie, i to bardzo szybko. Być może Maksim zechce najpierw poznęcać się nad nim, jednak jego dni były policzone. Nigdy nie znalazł się w podobnej sytuacji. Czy teraz powinien w błyskawicznym tempie przypomnieć sobie całe swoje życie albo wszystkie złe uczynki, których się dopuścił? A może wpaść w panikę, płakać, żebrać o litość, prosić o łaskę? Nie wiedział tego, bo miał w głowie pustkę. Patrzył na przerażoną twarz Nadeńki i powtarzał w duchu: „Przepraszam, przepraszam…”. Kiedyś, dawno temu, uratował jej życie, a teraz? Znowu odda ją w łapy człowieka, którego nigdy nie kochała i który pewnego dnia zrobił z niej swoją niewolnicę. […]

Czas Pokuty zastaje swoich bohaterów w sytuacji bez wyjścia, w której zostawiliśmy ich jeszcze pod koniec poprzedniej części cyklu. Po raz kolejny wielkimi krokami zbliża się śmierć, której wcześniej cudem uniknęli. Doświadczali już dojmującego głodu, okrucieństw więzienia NKWD i bezwzględności gestapo. Czy i tym razem uda im się oszukać przeznaczenie?

Czytelnicy przeżyli już niemal wszystko z bohaterami Sag: Wołyńskiej i Na obcej ziemi. Kolejna część świadczy jednak o tym, jak mało jeszcze wiemy o cierpieniu, które może znieść człowiek…

Saga historyczna na miarę czasów

Saga Na obcej ziemi Joanny Jax to wciągająca i poruszająca opowieść o ludziach walczących o spokój i godne życie, które, pomimo zakończonej wojny, w dalszym ciągu wydają się niemożliwe do osiągnięcia. Joanna Jax po raz kolejny oddaje realia czasów próby, w których Polacy musieli odnaleźć swoją tożsamość na nowo. Odpowiedzi na pytanie, czy jest to w ogóle możliwe, możecie szukać już teraz w drugiej części sagi! 

 

Książkę znajdziecie tutaj -> https://inbook.pl/na-obcej-ziemi-czas-pokuty,id209187.html

 


 

Joanna Jax, właśc. Joanna Jakubczak – olsztynianka i absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jej pasją jest literatura biograficzna i grafika, a także wolontariat w Fundacji dla Rodaka, która wspiera Polaków na Wschodzie. W 2014 roku zadebiutowała doskonale przyjętą powieścią Dziedzictwo von Becków. Od tego czasu wydała prawie czterdzieści bestsellerowych powieści, które zyskały uznanie czytelników za precyzyjnie odmalowane tło historyczne, wielowymiarowych bohaterów i dynamiczną fabułę. Jest mistrzynią sag rodzinnych i świetnie odnajduje się w innych gatunkach, umiejętnie wplatając ich elementy do swoich powieści. Joanna Jax wielokrotnie była nominowana w plebiscycie portalu Lubimy Czytać na najlepszą książkę roku. W 2016 roku otrzymała Wawrzyna – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!Autor komentarza: koleżankaTreść komentarza: Pracowałam z nią w Urzędzie Skarbowym.Bardzo zdolna,koleżeńska,miła.Podziwiam jako matkę,żonę i obejmującą stanowiskaData dodania komentarza: 19.10.2023, 14:58Źródło komentarza: Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Reklama
test